top of page
abstract-medical-wallpaper-template-desi

НОВИНИ

Новини: Кто мы
417487082_936466854937056_6298311016999791344_n.jpg

 

 

 

 

   Адміністрація КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» повідомляє про відкриття Центру медичної реабілітації, який розпочне свою роботу 1 березня 2024 року  за адресою: м. Дніпро, вул. Братів Горобців (Д.Кедріна), 46.

Центр медичної реабілітації пропонує широкий спектр послуг з реабілітації дорослих та дітей, як в амбулаторних, так і в стаціонарних умовах.

Центр оснащений сучасним обладнанням та має  кваліфікований персонал, який допоможе вам відновити здоров'я та покращити якість життя.

Більше інформації за  телефоном:
+380664833475, +380667462701

417411393_906464724603936_8316447017479893471_n.jpg

 

 

 

 

                     КНП "Лисичанська багатопрофільна лікарня" запрошує на постійну роботу в м. Дніпро:

ерготерапевта;

фізичного терапевта.

За додатковою інформацією звертатися за телефоном

 

+38(066) 48 33 475, +38(066) 74 62 701

изображение_viber_2024-01-24_12-05-31-712.jpg

Національною соціальною сервісною службою України протягом 2023 року
розроблено інформаційні пам’ятки з питань запобігання та протидії домашньому
насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі, які розміщено за
наступними посиланнями:


https://nssu.gov.ua/storage/app/sites/22/uploaded-files/domashne-nasilstvo-pamyatka.pdf
https://nssu.gov.ua/storage/app/sites/22/uploaded-files/snpk-pamyatka.pdf
https://nssu.gov.ua/storage/app/sites/22/protidiyadiskriminatsiipamyatka.pdf

изображение_viber_2023-12-27_13-49-09-719.jpg

📢 КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» 22.12.2023р. за сприяння керівництва лікарні, а також Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації, отримала медичне обладнання від міжнародної гуманітарних організацій, а саме:

 

✅ Електрохірургічний апарат SURTRON 80.

SURTRON 80 забезпечує виконання операцій на високому рівні завдяки застосуванню успішних рішень щодо ергономіки і безпеки.

SURTRON 80 - дозволяє виконувати чисте різання (CUT), коагуляційне різання з різними модуляціями номінальних значень (90%-CUT 80%-CUT 70%-BLEND), поверхневу коагуляцію (COAG FORCED), глибоку коагуляцію, коагуляцію з відсутністю карбонізації (COAG SOFT) і, при наявності спеціального адаптера, біполярні різання (BIPOLAR CUT) і біполярну коагуляцію.

 

✅ Цифровий бездротовий ультразвуковий датчик Uprobe-C5MLC з доплером у кількості 2 одиниць. Пристрій легко розміщується в кишені, просто адаптується до смартфонів і планшетів різних виробників, готовий до роботи через кілька секунд після включення. Заряд пристрою виконується через бездротовий пристрій.

 

☝️ Враховуючи мобільність обладнання в подальшому його можна буде активно застосовувати для діагностики в гуманітарних ХАБах громади, а саме м.Полтава, м.Київ, м.Звягель, що в подальшому буде анонсовано. 

 

❗️ Для отримання консультації звертайтеся до поліклініки КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня», яка розташована за 📍 адресою:  м. Дніпро, вул. Мечникова, 11.

 

☎️ Телефон реєстратури: +380664833475, +380667462701.

изображение_viber_2023-12-27_13-38-41-64

📢 Міністерство молоді та спорту України проводить активну роботу щодо залучення населення, у тому числі внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни та членів їх сімей до оздоровчої рухової активності та спорту.

 

З метою постійного спостереження основних показників рухової активності, визначення рівня залученості до рухової активності та здорового способу життя різних вікових та соціальних верств, створення та покращення умов для занять руховою активністю та спортом заплановано проведення моніторингу.

 

Міністерством молоді та спорту України у співпраці з Державною службою статистики України на платформі https://survey.sportforall.gov.ua/ створено анкету для проведення онлайн опитування населення для моніторингу основних показників рухової активності різних вікових груп та соціальних верств населення, стимулюючих і стримуючих факторів.

 

Опитування проводиться у всіх регіонах України з 18 грудня по 18 січня 2023 року серед різних груп населення з 18 до 65 років та старших.

изображение_viber_2023-12-01_13-54-53-202.jpg

12_642.jpeg

 

 2 вересня - День міста Лисичанська.
Сьогодні, на жаль, ми зустрічаємо це свято не вдома, а на різних куточках світу: у Дніпрі, Одесі, Києві, Європі та Америці. Війна розкидала наших мешканців по всіх можливих напрямках.
Але ж ми віримо, що прийде час, коли ми всі повернемось до нашого рідного українського Лисичанська.
Тільки на відстані ми так гостро відчули, як же ми любили своє місто – лікарню, парки, річки і маленькі вулички. 
Історія пам'ятає, що під час Другої світової війни, саме другого вересня, наше місто було визволено від фашистів. Ми віримо, що настане час, коли наш Лисичанськ стане знову вільним – цього разу від рашистів. І буде у нас подвійне свято – звільнення і від фашистів, і від рашистів. 
💙💛 Разом до Перемоги! Віримо в Україну!
🙏 До зустрічі в нашому рідному українському Лисичанську!
З повагою, в.о. генерального директора Світлана Голубцова

изображение_viber_2023-08-01_16-29-48-989.jpg

📌  27.07.2023 року онлайн за допомогою платформи ZOOM відділами нагляду з питань безпеки праці південного та східного напрямків управління інспекційної діяльності у Луганській області Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці, закладів охорони здоров'я Луганської області, Департаменту охорони здоров’я Луганської обласної військової адміністрації, Головного управління пенсійного фонду України в Луганській області і представників комунальних некомерційних підприємств центрів  первинної медико-санітарної допомоги і багатопрофільних лікарень міст Лисичанськ,  Сєвєродонецьк, Кремінна, Старобільськ, Біловодськ, Білокуракіно, Новоайдар, Новопсковськ, Сватово Луганської області і Кремінського міського центру комплексної реабілітації дітей та осіб з інвалідністю «Добро», було проведено круглий стіл щодо попередження випадків прихованого травматизму, функціонування служби охорони праці, порядок навчання та перевірки знань з питань охорони праці, організація безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки, електробезпека, положення законодавства про охорону праці.                                                                                              

Учасникам круглого столу були надані відповіді на поставлені питання і наступні методичні матеріали:                                                                                    

✔️ Організація безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки;                                                                                    

✔️ Порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці;                                                                                                                                                 

✔️ Попередження випадків прихованого травматизму;                                              

✔️ Функції служби охорони праці підприємства;                                               

✔️ Електробезпека.                                                                                                             

Прийнято рішення про продовження співпраці учасників круглого столу  у напрямку попередження настанню виробничого травматизму, його профілактики, а також дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони та безпеки праці з метою запобігання настанню нещасних випадків на виробництві.

chuma-sait.webp

                                                  07.07.2023

                                         

                                           

 

Дизентерія і чума: в чому небезпека?

 

Оскільки наразі на багатьох територіях не виконуються вимоги до безпечного поховання трупів й епідеміологічного контролю, деякі хвороби, знання щодо симптоматики й лікування даних захворювань, описані в даному матеріалі можуть стати вам в нагоді.
Війна – це не тільки пряма згубна дія зброї. Це також і опосередкована шкода через знищення інфраструктури, недотримання норм поховання загиблих, відсутність протиепідемічних заходів, неможливість надати кваліфіковану медичну допомогу на окупованих або прифронтових територіях, відсутність там чистої питної та водопровідної води. Усі ці фактори впливають на здатність деяких інфекцій, які раніше вважалися рідкісними, розповсюджуватися з більш високою швидкістю. Зокрема, до них належать дизентерія, холера, чума, та інші. В цій статті хотіли би зосередити вашу увагу на дизентерії та чумі.
Дизентерія – це гостра кривава діарея. Деякі джерела об’єднують цей термін у синдром із проявами гарячки, ректальними болями. Якщо даний синдром викликала бактерія з роду Shigella, то цю хворобу називали «бацилярна дизентерія», а якщо паразит Entamoeba histolytica – «амебна дизентерія»..,. Але все ж таки, коли кажуть «дизентерія», частіше за все мають на увазі інфекційне захворювання шигельоз. Тому далі буде йти мова саме про дану патологію. 
Шигельоз – це гостра інвазивна інфекційна хвороба, викликана бактерією з роду Shigella. Інкубаційний період становить 1 - 4 дні аж до 8 днів Єдиним джерелом інфекції є хвора людина. Передача здійснюється шляхом прямого контакту з інфікованим, вживанням забруднених води і їжі, а також за допомогою мух як носіїв забруднених фекалій.
Після інкубаційного періоду хвороба типово проявляється діареєю, яка характеризується частим випорожненням невеликої кількості рідкого калу, що містить видимі домішки крові. Також розповсюдженими симптомами є спазми живота й (часті болісні хибні позиви до дефекації). Лихоманка та відсутність апетиту також є типовими, хоча і не специфічними. Незважаючи на те, що більшість пацієнтів відновлюються без ускладнень протягом 7-10 днів, можуть виникати метаболічні порушення, сепсис,.
Основні заходи націлені на зменшення передачі від особи до особи та всередині громади. Тому найкращими засобами для профілактики захворювання є:
•    миття рук із милом;
•    забезпечення населення безпечною питною водою;
•    безпечне видалення людських відходів;
•    грудне вигодовування новонароджених та малих дітей;
•    безпечне поводження з харчовими продуктами та їх переробка;
•    контроль мух.
Чума – це інфекційне захворювання, спричинене бактерією Yersinia pestis. Дана бактерія є зоонозною, що означає, що до людини вона може передаватися від інших тварин. У випадку «чорної смерті» це відбувається через:
•    укус інфікованою блохою або гризуном;
•    незахищений контакт із забрудненими рідинами організму або тканинами;
•    вдихання респіраторних крапель від пацієнта або навіть від хворого домашнього кота із легеневою формою чуми.
Симптоми чуми варіюють в залежності від форми захворювання. Розрізняють наступні форми:
•    Бубонна: у пацієнтів виникають лихоманка, головні болі, слабкість, а також запалений набряклий болісний лімфатичний вузол (бубон). Найчастіше ця форма провокується внаслідок укусу блохи. Без лікування бактерія може потрапити в легені й викликати респіраторну форму.
•    Респіраторна: найбільш контагіозна форма. Інкубаційний період короткий,  у пацієнтів розвиваються лихоманка, слабкість, головні болі, задишка, кашель із болем за грудиною.
•    Септицемічна: симптомами є озноб, виражена слабкість, біль в животі, шок, можливі внутрішні кровотечі. Шкіра кінцівок змінює забарвлення на темно-синє або чорне й може виникати некроз таких тканин.
Превентивні заходи включають в себе інформування населення про наявність в їх регіоні циркулюючих інфекційних захворювань, рекомендації щодо захисту від укусів блох, відмови від обробки трупів тварин. 

kardiologiya.jpg

06.07.2023

Всесвітній день кардіолога

6 липня у світі відзначають Всесвітній день кардіолога — лікаря, який дбає про здоров’я серця.

Кардіологія була відома вже у Стародавньому Єгипті, близько XVII ст. до н.е. Вчені знайшли документи лікаря того часу, який лікував серце. Великий прогрес у розвитку кардіології відбувся в епоху Відродження завдяки унікальним анатомічним дослідженням будови серця Леонардо да Вінчі, якими досі захоплюються лікарі. На початку XVII ст. англійський лікар Вільям Гарвей довів існування кровообігу та розрахував швидкість кровотоку. І тільки з початку XIX ст. кардіологія розвивається як самостійна практична дисципліна.

Кардіолог – людина, з яким рано чи пізно стикаються всі, адже близько 90% захворювань у сучасному світі пов’язано зі станом і роботою серцево-судинної системи.

На сьогоднішній день у світі найпоширенішими захворюваннями залишаються серцево-судинні.

А серце, мабуть, найважливіший орган у людському організмі: від його здоров'я залежить життя людини.

Саме тому професія лікаря-кардіолога є вкрай важливою: такі фахівці щодня роблять велику кількість кардіограм, своєчасно виявляють хвороби та призначають препарати для підтримки діяльності серцевого м'яза.

Основна мета цього дня — підвищення інформованості громадськості про небезпеку серцево-судинних захворювань, які на сьогодні є найбільш поширеною причиною смерті у світі. Україна не є виключенням, щороку у нас через серцево-судинні хвороби помирає біля півмільйона осіб.

На думку лікарів-кардіологів, до основних факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань належить підвищений артеріальний тиск, високий рівень холестерину в крові, зайва вага, тютюнокуріння, малорухливий спосіб життя та стреси.

Цікаві факти про серце:

У середньому за одну годину людське серце робить 4 200 скорочень, а за цілий день – близько 100 000.

Серце може працювати навіть тоді, коли буде відокремлене від тіла, оскільки воно виробляє власну енергію. Для цього йому потрібно тільки достатньо кисню.

У новонароджених частота скорочень серця становить 140 ударів в хвилину, у дорослих – 72 рази.

Серце починає битися через чотири тижні після зачаття і аж до самої смерті.

Жіноче серце скорочується швидше, ніж чоловіче.

изображение_viber_2023-07-04_13-28-31-025.jpg

05.07.2023

 

📌 ВІРУСНИЙ ГЕПАТИТ А
Вірусний гепатит А на пострадянському просторі відомий як “хвороба Боткіна” або “жовтуха”. Захворювання хоч і неприємне, але виліковне.
Гепатит А — це запалення печінки, що спричинено вірусом гепатиту типу А або HАV. Хоча у більшості випадків захворювання має сприятливі прогнози, воно може мати і фатальні наслідки.
За даними ВООЗ від гепатиту А щороку помирає 6-7 тисяч осіб у світі, і кожного року захворювання діагностують у 1,4 мільйона людей.
Вірус тривалий час може жити у воді — аж до 10 місяців, але після кип’ятіння він легко руйнується протягом 5 хвилин. Якщо людина перехворіла на гепатит А, імунітет до хвороби виробляється на все життя. 
Найбільші ризики підхопити вірус виникають при недотриманні санітарно-побутових норм та порушенні правил особистої гігієни.
☝️ Що таке гепатит А для України:
✔️діагностування до 2 тисяч нових випадків щороку;
✔️хвороба “дитячого віку”: практично половина хворих — діти від 4 до 17 років, а також малюки 1-4 років;
✔️періодичні спалахи групової інфекції.
Попри сприятливі прогнози перебігу хвороби, вона може переходити у блискавичну форму і спричиняти смерть.

☝️ Перші симптоми й ознаки
Ознаки гепатиту А можуть бути практично відсутніми або нагадувати розлад шлунку. Після інфікування вірус інкубується в організмі протягом 14-28 днів. Характерні симптоми — пожовтіння очних склер та шкіри, що трапляється у 70% дорослих хворих. Найпершими ознаками є загальна слабкість та втома.

☝️ Для більшості випадків гепатиту А характерні:

🔸висока температура;
🔸втрата апетиту;
🔸діарея і блювання;
🔸біль у животі;
🔸помутніння та потемніння сечі;
🔸важкість у правому підребер’ї.
Діагностується вірусний гепатит А за аналізами крові, сечі, УЗД. Золотий стандарт діагностики — молекулярно-генетичне дослідження (виявлення РНК вірусу методом полімеразної ланцюгової реакції). Але найчастіше діагностують хворобу за допомогою тесту на антитіла IgG і IgM до HAV.

☝️ Як передається?
Вірус гепатиту А найчастіше передається орально-фекальним шляхом — тобто, через воду, харчові продукти, випорожнення. До речі, в останніх вірус може жити до 30 діб, тому дотримання санітарно-побутових норм вкрай важливе.
Гепатит А часто називають хворобою брудних рук, тому що в повсякденних умовах він найчастіше передається через недбало вимиті руки інфікованих людей, які готують їжу для членів сім’ї чи закладів громадського харчування. Спалахи хвороби, коли інфікування відбулось через воду, фіксуються нечасто.
Вірус гепатиту А також може передаватись при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною: наприклад, під час орального чи анального сексу. 

☝️ Тож основними шляхами передачі гепатиту А є:
✔️вода та продукти харчування, забруднені вірусом
✔️недбало вимиті руки
✔️користування посудом і предметами особистої гігієни інфікованої особи

☝️ Хто в зоні ризику?

Гепатит А найчастіше уражає:
🔹сім’ї, які живуть в поганих санітарно-побутових умовах;
🔹осіб, які не дотримуються правил особистої гігієни та санітарії;
🔹тих, хто не має доступу до безпечної води;
🔹осіб, які вживають ін’єкційні наркотичні речовини;
🔹людей, які проживають разом з інфікованою людиною;
🔹сексуальних партнерів людей з гострою формою гепатиту А.
Також можна захворіти гепатитом А під час поїздки за кордон, де існує несприятлива епідеміологічна ситуація.

☝️ Загальні принципи лікування
HАV завдає здоров’ю людини меншої шкоди, ніж гепатити B і C, і захворювання не переходить у хронічну форму. Але можливі поодинокі випадки блискавичної форми, коли розвивається печінкова недостатність, що часто закінчується смертю.

Якщо говорити про гепатит А, спеціального лікування не існує. Перебіг, зазвичай, має сприятливі прогнози і організм долає вірус самостійно. Одужання триває залежно від індивідуальних особливостей: може займати кілька тижнів або місяців.

☝️ У цей період важливо не вживати додаткових лікарських засобів:
-ацетамінофен;
-парацетамол;
-протиблювотні препарати.

Якщо немає гострої печінкової недостатності, пацієнта не госпіталізують. Основна терапія спрямована на:
✔️підтримання комфорту;
✔️дотримання правильного харчування;
✔️відновлення водного балансу.

Дієта при гепатиті А потребує харчування до 6 разів на день дрібними порціями. Їжа має легко засвоюватись. Виключають жирні, смажені страви, хлібобулочні вироби. Заборонений алкоголь.

☝️ Профілактика
Вірусному гепатиту А можна запобігти, якщо дотримуватися правил гігієни та підтримувати санітарні норми.
🔸пити кип’ячену та очищену воду;
🔸ретельно мити овочі, фрукти, ягоди перед вживанням;
🔸мити руки з милом після кожного відвідування туалету, перед приготуванням і вживанням їжі;
🔸підтримувати належні санітарні умови у будинках, де немає каналізації (дача, сільська хата).
У переліку додаткових щеплень, затверджених МОЗ України, є ефективні вакцини від гепатиту А.
☝️ Щеплення рекомендоване:
🔹дітям раннього віку;
🔹людям, які часто відвідують інші країни;
🔹партнерам у гомосексуальних відносинах;
🔹людям із хронічними захворюваннями печінки.
Ці категорії складають групи ризику, але щеплення може зробити кожен, хто дбає про власне здоров’я.
 

347422331_789142293002847_4195733121538904248_n.jpg

 Лікарі КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» продовжують надавати медичну та гуманітарну допомогу на базі гуманітарних хабів Лисичанської територіальної громади.
Надаємо вашій увазі графік прийому наших лікарів на липень 2023 року:
м. Дніпро
Щоденно 9.00 – 14.42 - лікар-терапевт Вісягіна Г.Г.
28.07.2023 В.о. генерального директора Голубцова С.А.
м. Полтава
Щоденно Медична сестра
06.07.2023 В.о. генерального директора Голубцова С.А.
м. Звягель
10.07.2023, 11.07.2023 лікар-кардіолог Суханова О.А., медична сестра Сушильнікова О.А.
10.07.2023, 11.07.2023 В.о. генерального директора Голубцова С.А.
м. Київ
Понеділок Лікар інтенсивної терапії Бегунова А.В.
Середа Лікар кардіолог Швець О.В.
12.07.2023 Лікар інтенсивної терапії Бегунова А.В., лікар кардіолог Швець О.В., в.о. генерального директора Голубцова С.А.

изображение_viber_2023-07-04_09-45-45-748.jpg

04.07.2023       

📌  Шановні відвідувачі та пацієнти нашого медичного закладу, лікарі ортопеди-травматологи продовжують цикл матеріалів присвячених однієї з найбільш розповсюджених патологій опорно-рухової системи – деформуючому остеоартрозу. Поточна стаття буде присвячена ін’єкційним методам лікування та профілактики подальшого прогресування захворювання, а саме препаратам гіалуронової кислоти для внутрішньосуглобового введення.
        Основним показанням для внутрішньосуглобового введення препаратів гіалуронової кислоти є остеоартроз, як показує практика, частіше звертаються з проблемою кульшового суглобу(коксартроз) або колінного суглобу(гонартроз).
        Зараз в стислій формі спробуємо коротко розповісти, щодо доцільність застосування саме цього методу лікування. Ін’єкції гіалуронової кислоти – один з найбільш перспективних методів лікування остеоартрозу і це не вигадка нашого закладу, бо ще 2003 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) внесла поточний метод лікування до заходів рекомендованих до лікування остеоартрозу з легкими та помірними симптомами остеоартрозу (I-III рентгенологічна стадія за J.H. Kellgren та J.S. Lawrence). Застосування методу лікування препаратами гіалуронових кислот доцільне саме в комплексному лікуванні з іншими консервативними методами лікування, з якими ми знайомили Вас в попередніх публікаціях та продовжимо знайомити в подальшому. Як ми раніше зазначали, основна скарга пацієнта – БІЛЬ, саме з цією метою хворі часто в великих кількостях, без призначення лікаря, вживають анальгетики та інші лікарські засоби. Застосування зазначеного методу лікування значно знижує залежність від анальгетиків та НПЗП, надає тривалий лікувальний ефект, сповільнює прогресування захворювання та відтерміновує оперативне лікування.
        Лікувальний ефект полягає в тому, що гіалуронова кислота входе до складу синовіальної рідини та є природнім компонентом. При остеоартрозі відбувається зниження концентрації гіалуронової кислоти в складі сіновільної рідини, що в подальшому призведе до посилення дегенеративних змін. Якщо коротко, завдяки внутрішньосуглобовому введенню «підсохлий» хрящ відновлює свої амортизуючі властивості.
        Завдяки застосуванню препаратів гіалуронової кислоти для внутрішньосуглобового введення ми очікуємо:
✔️ зниження болю;
✔️ збільшення об’єму рухів;
✔️ зменшення потреби в знеболюючих препаратах;
✔️ збереження тривалого лікувального ефекту;
✔️ уповільнення прогресування захворювання та уникнення оперативного лікування в майбутньому. 
        У нашому лікувальному закладі детально ознайомимо Вас з даним методом лікування та доцільністю його застосування індивідуально, щодо кожного клінічного випадку. Ми – лікарі ортопеди-травматологи залюбки виконаємо внутрішньосуглобове введення препаратів гіалуронових кислот, за потреби під УЗД контролем. 
        ❗️ Стандартна наша рекомендація для пацієнтів, яку ми не втомлюємося повторювати: «Відчули біль у суглобі, не зволікайте, йдіть до лікаря!»
        У наступних матеріалах ми продовжимо інформувати наших читачів, щодо ортопедо-травматологічної патології.
   📢 Для отримання консультації звертайтеся до поліклініки КНП «Лисисичанська багатопрофільна лікарня», яка розташована 📍 за адресою:  місто Дніпро, вулиця Мечнікова, 11. 
☎️ Телефон реєстратури: +380664833475, +380667462701.
         Лікар ортопед-травматолог Прихода Д.В. та Гриценко В.П.

347384931_788201646430245_4912008841319195337_n.jpg

                                                 Алгоритм дій у разі радіаційної аварії.

Перебувайте в укритті

Це може бути підвал або середина будівлі. Радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівель, тому найкраще триматися якомога далі від стін і даху будівлі. Варто також тримати поруч домашніх тварин, не дозволяйте їм гуляти на вулиці. Якщо можливо, залишайтеся в кімнаті без вікон і зовнішніх дверей, зачиняйте вікна та двері, ущільніть отвори підручними засобами (скотч, змочена водою тканина тощо) та вимикайте системи вентиляції (кондиціонери або обігрівачі) у вашому будинку. Залишайтесь в укритті, допоки офіційна влада не надала інших вказівок.

Слідкуйте за офіційними джерелами інформації

Користуйтесь повідомленнями від рятувальників (ДСНС), поліції, місцевої влади. Увімкніть телебачення, радіо, слідкуйте за офіційними каналами місцевої влади. До прикладу, підпишіться на такі канали в Telegram або Facebook. Якщо місцева влада та надзвичайники дають вказівки – виконуйте їх обов’язково.

Знезаразьте себе

Зніміть верхній шар одягу. Так ви позбудетеся до 90% радіоактивного матеріалу. Робіть це обережно, аби не розтрусити радіоактивний пил. Помістіть одяг у пластиковий пакет або герметичний контейнер, тримайте його далі від людей і домашніх тварин.

Помийтесь, якщо є така можливість

Прийміть душ з милом, голову помийте шампунем. Не використовуйте кондиціонери для волосся, оскільки вони можуть закріпити радіоактивний матеріал на вашому волоссі. Не тріть і не подряпайте шкіру, аби радіоактивний матеріал не потрапив у відкриті рани. Якщо можливості прийняти душ немає, вимийте з милом під проточною водою руки, обличчя та відкриті частини тіла. Якщо доступу до води немає, скористайтеся вологими серветками, вологою тканиною. Зверніть особливу увагу на руки й обличчя, протріть повіки, вії, вуха.

Одягніть чистий одяг

Допоможіть вашим рідним і близьким зробити всі вище перераховані пункти. За можливості робіть це в рукавичках і масці чи респіраторі.

347581348_788205203096556_2417418035437746933_n.jpg

3 липня 2023 року в поліклініці КНП "Лисичанська багатопрофільна лікарня" було проведено навчання щодо алгоритму дій у разі радіаційної аварії та безпеки води та харчових продуктів.

347427802_788202386430171_3751243290267716305_n.jpg

❗️ Безпека води та харчових продуктів 
        Допоки рятувальники чи влада не повідомили про безпеку водопровідної води, доти лише вода в пляшках залишатиметься не забрудненою. Пакування захищає рідину всередині від радіоактивних речовин. 
        Кип’ятіння водопровідної води не позбавляє від радіоактивних речовин. Тож майте запас води у пляшках чи інших герметичних контейнерах. Напої у холодильнику теж безпечні для вживання. Вода в інших ємностях у вашому домі, таких як унітаз або водонагрівач, не буде містити радіоактивних речовин. Водопровідну або колодязну воду можна використовувати для миття себе, а також пакувань з їжею і водою.
        Навіть якщо водопровідна вода забруднена, ви все одно можете використовувати її для знезараження. Будь-який радіоактивний матеріал, який потрапляє в поверхневі або підземні води, буде розбавлятися водою до дуже низького рівня і буде безпечним для миття шкіри, волосся та одягу.
        За аналогією із водою, харчові продукти є безпечними, якщо зберігались у герметичних контейнерах (консерви, банки, пляшки, коробки тощо). Також безпечною є їжа з холодильника та морозильної камери. 
        Перед відкриттям протріть харчові контейнери вологою тканиною або чистим рушником. Теж саме зробіть із кухонним приладдям перед використанням.  Використану тканину чи рушник покладіть у поліетиленовий пакет або герметичний контейнер і залиште у недоступному місці, подалі від людей і тварин.

347444161_785646463352430_7689635687583563866_n.jpg

30.06.2023

 

У всьому світі 30 червня відзначається Міжнародний день боротьби зі сколіозом. Щорічна подія виникла у 2013 році з ініціативи Асоціації сколіозу Великобританії.

Однією із шкільних хвороб є сколіоз.Сколіоз – це патологічне бічне викривлення хребетного стовпа. На сьогодні у 80% дітей шкільного віку виявляється сколіоз різного ступеня важкості.

Розвивається він в період інтенсивного росту скелету, тобто у дитячому віці. Якщо в дитинстві сучасні методи лікування дозволяють повністю вилікувати викривлення ще не сформованого до кінця хребта, то після 20-річного віку змінити щось в поставі буде вже неможливо.

Перебіг сколіозу може проявлятися таким чином, що ні батьки, ні дитина не помічають цього. Важливо якомога раніше виявити викривлення, щоб розпочати лікування, яке дозволить запобігти посиленню деформації хребта.

До основних причин розвитку сколіозу варто віднести: неправильну поставу і малорухливий спосіб життя, що неминуче призводить до ослаблення м’язів спини; надмірні фізичні навантаження; Провокуючим фактором формування захворювання є носіння важких предметів в одній руці.

Надзвичайно важливою є профілактика сколіозу з раннього дитинства. Батькам варто забезпечити всі умови для правильної постави дитини. Малечі краще спати на ортопедичному матраці з невисокою подушкою. Одним із найкращих способів профілактики сколіозу є плавання.

Для профілактики сколіозу також необхідно:

стежити за правильною поставою

не перебувати занадто довго в сидячій позі

уникати різких рухів і поворотів тулуба

рівномірно розподіляти навантаження, носячи сумки, рюкзаки, важкі предмети

уникати надмірних фізичних навантажень

Дітям,у яких є схільність до розвитку сколіозу,протипоказані такі види спорту,як теніс,бадмінтон та художня гимнастика.Зате на користь підуть бальні танці,лижний спорт і будь-які інші нетравмонебезпечні види физичної активності.

Лікування сколіозу найбільш ефективне на ранніх стадіях, при перших же підозрах на проблему хребта зверніться за консультацією до сімейного лікаря, педіатра або лікаря-ортопеда. Адже чим раніше діагностувати, тим простіше виправити.

Безымянный.jpg

Ворог окупував наші міста, знищив наші домівки та затишок. Тисячі людей стали переселенцями. Але ми не зламались, ми продовжуємо боротьбу. Адже люди - найбільша цінність громади!

Кожен з нас, де б ти не перебував, і є Лисичанськ!

Лисичанська міська військова адміністрація кожної п'ятниці о 16:00 знайомить Вас з лисичанами, які роблять все можливе для нашої Країни та є прикладом для суспільства.

Сьогодні, ми розповімо історію в.о. генерального директора КНП "Лисичанська багатопрофільна лікарня" - Світлани ГОЛУБЦОВОЇ, яка разом з колегами продовжує надавати медичні послуги та готуються до деокупації міста Лисичанськ.

Дивіться початок прем'єри за посиланням 

https://youtu.be/8Z_j9_jAioU

#Я_ЛИСИЧАНСЬК

изображение_viber_2023-06-23_17-08-28-724.jpg

26.06.2023

 

ЗАХИСТІТЬ СЕБЕ: ЛЕПТОСПІРОЗ
Лептоспіроз – небезпечна  зоонозна (спільна для тварин та людей) інфекційна хвороба, спричинена збудником-бактерією Leptospira.
Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення оболонок головного і спинного мозку) та смерті.
Джерелами збудників лептоспірозу являються інфіковані тварини (хворі та носії збудника) – переважно дрібні ссавці (мишовидні та водоплаваючі гризуни), комахоїдні, сільськогосподарські тварини, собаки, промислові тварини (лисиці та ін.). Від людини до людини захворювання не передається.
Збудник потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – дрібних ссавців (гризунів). Захворіти на лептоспіроз можна під час купання, ловлі риби у заражених водоймах, її розробці, сінокосі на зволожених територіях, при догляді за хворими і інфікованими тваринами тощо. У тіло людини збудник лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи, рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). Вживання інфікованої їжі та води також може спричинити захворювання.
Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання)  до серйозних (ураження нирок,  печінки, менінгіт) і навіть летальних (при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою та лікуванні). 
Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж, часом захворювання може протікати безсимптомно. Якщо у вас є симптоми захворювання, і ви нещодавно контактували із хворими тваринами, потенційно зараженою водою, вживали відповідну їжу, воду –зверніться до лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше.
Ризики захворіти на лептоспіроз суттєво зменшуються, якщо ви уникаєте перебування та ловлі риби у потенційно зараженій воді, контактів із хворими та інфікованими тваринами  проводите щеплення домашніх та сільськогосподарських тварин проти лептоспірозу, захищаєте воду для пиття та продукти харчування від доступу мишовидних гризунів, проводите заходи щодо знищення гризунів у особистих помешканнях. 

изображение_viber_2023-06-26_12-28-37-682.jpg

       26.06.2023

 

📌  Шановні відвідувачі та пацієнти нашого медичного закладу, лікарі ортопеди-травматологи продовжують цикл матеріалів присвячених однієї з найбільш розповсюджених патологій опорно-рухової системи – деформуючому остеоартрозу. Поточна стаття буде присвячена базовим принципам лікування. Завжди треба пам’ятати, що консервативне лікування остеоартрозу завжди комплексне. Не існує «чарівної» пігулки або ін’єкції. Ми вважаємо, що абсолютно необхідно донести до наших пацієнтів, що ДОА – хронічно-рецидивуюча хвороба. Простою мовою, пацієнтові з нашою допомогою необхідно донести, що ця патологія є пожиттєвою та більш того, з часом тільки прогресує. З першого погляду лунає досить песимістично. Але коли пацієнт зрозуміє сутність своєї хвороби, її перебіг, її ускладнення, то тільки тоді прийде розуміння, що і лікування остеоартрозу є майже постійним у житті пацієнта. Перш за все ми відзначимо, що один із самих обтяжуючих факторів для перебігу артрозу є надлишкова вага тіла. З цим пацієнт може впоратись самостійно? Цілком так. Тому ми пропонуємо нашим пацієнтам, які мають надмірну вагу тіла, зменшити її. 
        Існують препарати, які рекомендовані більшістю медичних асоціацій світу, з яких починається лікування артрозу. Для більшості читачів ці препарати будуть несподіванкою, саме тому, що ми усі їх вже дуже давно знаємо.
✔️Парацетамол. Знайомий препарат? Звісно, усім, з дитинства.
✔️Ібупрофен. Та сама історія.
✔️Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Вони є у кожній оселі.
        У нашій статті ми не маємо права згадувати комерційних назв препаратів, тому вищевказані назви є діючими речовинами того чи іншого препарату. Як бачите шановні пацієнти, базова терапія артрозу починається з дуже нам відомих препаратів. 
        ❗️ Дозування, час, тривалість лікування цими препаратами визначає тільки ваш лікуючий лікар! Не вживайте препарати без консультації лікаря – фахівця! Ще раз нагадуємо, що у світі не існує ліків, які були б вільні від побічних дій!
        Як показує досвід, починати лікувати загострення артрозу більш ефективно, коли пацієнт тільки починає відчувати перший симптом хвороби – біль.
        У більшості випадків загострення захворювання має сезонний характер. Тому ми наполегливо рекомендуємо починати лікування ще до того, як біль стане стійкою. Стандартна наша рекомендація для пацієнтів: відчули біль у суглобі, не зволікайте, йдіть до лікаря!
        У наступних матеріалах ми продовжимо інформувати наших читачів, щодо ортопедо-травматологічної патології.
📢 Для отримання консультації звертайтеся до поліклініки КНП «Лисисичанська багатопрофільна лікарня», яка розташована 📍 за адресою:  місто Дніпро, вулиця Мечнікова, 11. 
☎️ Телефон реєстратури: +380664833475, +380667462701. 
         Лікар ортопед-травматолог Прихода Д.В. та Гриценко В.П.


 

изображение_viber_2023-06-20_16-50-26-094.jpg

🏥 КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» повідомляє, що в поліклініці в м. Дніпро будуть вести консультації наступні спеціалісти:

✅️21.06.2023:

Мірошник Тетяна Валеріївна – лікар-ендокринолог вищої категорії.

✅️23.06.2023:

Прихода Дмитро Вікторович – лікар ортопед-травматолог вищої категорії.

✅️24.06.2023:

Дробко Іван Георгійович – завідуючий гінекологічним відділенням, лікар-гінеколог вищої категорії.

✅️26.06.2023

Михайлів Ігор Антонович – завідуючий кардіологічним відділенням, лікар-кардіолог вищої категорії.

 

❗️ Записатись на консультацію потрібно заздалегідь.

☎️ Телефон реєстратури +38(066) 4833475, +38(066) 7462701

ботулизм.jpg

19.06.2023

 

Ботулізм

Перші прояви захворювання неспецифічні й короткочасні, багато в чому схожі з явищами гострої інфекції і гострого ентериту. Це:

  • гострі болі в центральній частині живота;

  • діарея 5-7 разів за добу;

  • повторна блювота;

  • нездужання, головний біль;

  • підвищення температури до 40 градусів.

Особливістю захворювання є зміна діареї стійким запором.

Перші ознаки ботулізму в людей з'являються через 5-12 годин після потрапляння токсину в організм. У поодиноких випадках клініка може проявитися лише через 7-12 днів.

Основним джерелом захворювання є домашні м'ясні консерви, солона і копчена риба, а також вода, харчові продукти заражені ґрунтом, кишковий вміст риб і птахів. Найчастіше зараження проходить у вегетативних формах. Основні шляхи – контактно-побутовий і харчовий.

Потенційно небезпечні продукти харчування:

  • домашні консервовані гриби;

  • м'ясна домашня консервація;

  • в'ялена риба (збудник ботулізму в рибі гине лише при термічній обробці протягом 25-40 хвилин);

  • домашні ковбаси;

  • продукти без належної термічної обробки.

Інкубаційний період ботулізму триває від кількох годин до 3-5 днів. Симптоми проявляються раптово й імітують харчове отруєння з різким болем в животі, багаторазовим проносом, блювотою, підвищенням температури і загальною слабкістю. Відбувається ураження важливих органів людини. Згідно зі статистикою, чим раніше виявляються симптоми, тим важче буде протікати захворювання.

Найбільш важкими ускладненнями ботулізму є анафілактичний шок, гнійний паротит, сироваткова хвороба,

Харчовий ботулізм розвивається в результаті вживання продуктів, заражених токсином.

«Дихальний» ботулізм може виникнути у разі попадання в організм повітряним шляхом великої кількості спор. Можливий при використанні бактеріологічної зброї.

Профілактика ботулізму:

  • не консервуйте в домашніх умовах гриби, м'ясо і рибу;

  • не вживайте прострочені продукти;

  • не купуйте консервацію з рук;

  • банки з домашньою консервацією зі здутими кришками необхідно викинути;

  • при консервуванні користуйтеся лише перевіреними рецептами.

изображение_viber_2023-06-16_15-32-54-055.jpg

        16.06.2023

 

📌 Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) - це поширине ендокринне захворювання, яке часто зустрічається у жінок репродуктивного віку. Воно характеризується порушенням функції яєчників, нерегулярними менструаціями, гіперандрогенією (надлишковим віділенням чоловічих статевих гормонов) та іншими симптомами.

         У жінок із СПКЯ може спостерігатися збільшення об’єму яєчників з безліччю дрібних кістозних утворень. В результаті виникають проблеми з овуляцією та гормональним балансом, що може впливати на плидність та загальне здоров’я.

         Діагноз СПКЯ виставляється на основі клінічних симптомів, результатів лабораторних досліджень та візуалізації яєчників. Лікування може полягати у зміні способу життя та керуванні симптомами, також може включати гормональну терапію.

         Якщо у вас є підозри на СПКЯ або ви зіткнулися з подібними симптомами, важливо звернутися до лікаря для діагностики та узгодження плану лікування. Раннє виявлення та управління СПКЯ допоможуть зберегти здоров’я у довгостроковій перспективі.

         ❗️ У КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» ведуть прийом лікарі-гінекологи вищої категорії Голубцова Світлана Анатоліївна та Литвинюк Дмитрій Микитович.

☎️ Запис телефоном: 0664833475 , 0667462701

📍 Адреса: м.Дніпро, вул.Мечнікова, буд.11

347249762_773404644576612_3347975208043638905_n.jpg

14.06.2023

Черевний тиф — це системне захворювання, спричинене грамнегативними бактеріями Salmonella enterica серотипу Typhi (S. Typhi). Симптомами є висока гарячка, прострація, біль у животі та рожева висипка. Діагноз є клінічним і підтверджується результатами посіву. Лікування полягає у застосуванні цефтріаксону, ципрофлоксацину або азитроміцину.

Єдиним природним хазяїном і резервуаром є людина. Бацили тифу виділяються з калом безсимптомних носіїв або з калом чи сечею людей з активним захворюванням. Інфекція передається шляхом споживання їжі або води, забрудненої калом. Недостатня гігієна після дефекації може призводити до зараження S. Typhi громадських запасів їжі або води. У ендемічних зонах, де гігієнічні заходи зазвичай неадекватні, S. Typhi частіше передається через воду, ніж їжу. У районах, де санітарні заходи загалом достатні, передача відбувається переважно через їжу, яка була заражена під час приготування здоровими носіями. Переносити мікроорганізм з фекалій на їжу можуть мухи.

Періодична передача шляхом прямого контакту (фекально-оральний шлях) може відбуватися у дітей під час гри та у дорослих під час статевих контактів. У рідкісних випадках захворювання передається персоналу лікарні, який не вживав адекватних запобіжних заходів проти ентерального зараження при зміні забрудненої постільної білизни.

Мікроорганізм потрапляє в організм через шлунково-кишковий тракт і отримує доступ до кровотоку через лімфатичні канали. Для подолання кислотності шлунку необхідне потрапляння в нього великої кількості S. Typhi. Низька кислотність шлунку, яка часто зустрічається серед людей похилого віку та серед людей, які застосовують антацидні препарати, може помітно знизити інфікуючу дозу. У важких випадках можуть виникати виразки, крововиливи та перфорація кишечника.

При черевному тифі тривалість інкубаційного періоду (зазвичай 8–14 днів) має обернений зв'язок із кількістю поглинутих мікроорганізмів. Початок захворювання зазвичай поступовий, з гарячкою, головним болем, артралгією, фарингітом, закрепом, анорексією, болем і болючістю в животі

Без лікування температура підвищується поетапно протягом 2–3 днів, залишається підвищеною (зазвичай від 39,4 до 40 °C) ще протягом 10–14 днів, починає поступово падати наприкінці 3-го тижня і досягає нормальних рівнів протягом 4-го тижня. Тривала гарячка часто супроводжується відносною брадикардією та прострацією. У важких випадках виникають такі симптоми з боку центральної нервової системи, як делірій, ступор або кома. Приблизно в 10–20 % пацієнтів на грудях і животі протягом 2-го тижня групами з'являються окремі рожеві блідніючі вогнища (рожеві плями), які зникають через 2–5 днів.

Часто зустрічаються спленомегалія, лейкопенія, анемія, порушення функції печінки, протеїнурія та легка коагулопатія споживання. Можуть виникати гострий холецистит і гепатит.

На більш пізніх етапах захворювання, коли ураження кишечника найбільш помітні, може виникати діарея з червоними прожилками, а кал може містити кров (прихована у 20 % пацієнтів, масивна у 10 %). Приблизно в 2 % пацієнтів протягом 3-го тижня виникає тяжка кровотеча, при цьому специфічний рівень смертності становить приблизно 25 %. Гострий живіт і лейкоцитоз протягом 3-го тижня можуть свідчити про перфорацію кишечника, яка зазвичай виникає в дистальному відділі клубової кишки у 1–2 % пацієнтів.

Пневмонія може розвинутися протягом 2-го або 3-го тижня і може бути викликана вторинною пневмококовою інфекцією, хоча сама S. Typhi також може викликати пневмонію. Бактеріємія іноді призводить до появи вогнищевих осередків інфекції, таких як остеомієліт, ендокардит, менінгіт, абсцеси м’яких тканин, гломеруліт або ураження сечостатевого тракту.

Одужання може тривати кілька місяців.

У 8–10 % нелікованих пацієнтів з черевним тифом симптоми та ознаки, подібні до початкового клінічного синдрому, виникають повторно приблизно через 2 тижні після припинення гарячки.

Без антибіотиків специфічний рівень смертності становить приблизно 12 %. При своєчасній терапії специфічний рівень смертності становить 1 %. Більшість випадків смерті трапляється у людей із недоїданням, немовлят і людей похилого віку.

Ступор, кома або шок є ознаками тяжкого захворювання та поганого прогнозу.

Ускладнення виникають переважно в пацієнтів, які не отримували лікування або у яких лікування відкладається.

изображение_viber_2023-06-14_10-28-20-971.png

14.06.2023

📌   Сьогодні до вашої уваги лікар-інфекціоніст представляє коротку пам’ятку, щодо небезпечної інфекційної хвороби, що є особливо актуально на сьогоднішній день, враховуючи санітарно-епідеміологічну ситуацію в країні.

❗️   Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. Без належного лікування може призвести до смерті.

Інкубаційний період триває від кількох годин до 5 днів. Хвороба, зазвичай, починається гостро і призводить до різкого зневоднення організму.

Джерелом збудника інфекції є людина - хворий або носій вібріонів.

Холерний вібріон може зберігати життєздатність у воді протягом тривалого часу, у харчових продуктах при кімнатній температурі протягом 2-5 днів, на поверхні плодів і овочів в умовах сонячного освітлення упрожовж 8 годин, при низьких температурах та у морській воді — 2 тижнів і більше, у кишечнику окремих річкових та морських тварин — декількох місяців. Під час кип'ятіння холерний вібріон гине протягом хвилини, є малостійким до висушування, до прямого сонячного опромінення, є надзвичайно чутливим до дії звичайних дезінфектантів.

 ❗️   Симптоми холери:

Першими симптомами холери є діарея, блювота, болі у животі.

 

  ☝️ Характерні симптоми холери:

✔️ частий, до 10 і більше разів на добу, пронос. При цьому людина втрачає  багато рідини - до 20 літрів на добу. У результаті втрати рідини відбувається згущення крові і зневоднення організму;

✔️ через втрату з рідиною мікроелементів з'являються м'язові судоми, частіше за все - починаючи з литкових м'язів;

✔️ загострення рис обличчя, очі западають, синіють губи і вушні раковини;

✔️ холодна шкіра (холера - одна з небагатьох інфекцій, що супроводжуються нормальною або навіть зниженою температурою тіла);

✔️ шкіра втрачає пружність, легко збирається в складки і дуже довго розправляється, а шкіра стоп і рук стає зморшкуватою (так звані «руки прачки»);

✔️ задишка, різка слабкість.

❗️ При ранній діагностиці і правильному лікуванні холера виліковна. При перших симптомах слід негайно звернутися до лікаря!

 

 ☝️  Профілактика холери:

 

Щоб уникнути захворювання, дотримуйтесь простих правил:

✔️ не купуйте продукти харчування, зокрема - рибу, у місцях стихійної торгівлі;

✔️ не купайтеся і не ловіть рибу у забруднених водоймах;

✔️ дотримуйтеся особистої гігієни, ретельно мийте руки перед тим, як брати чи готувати їжу, після відвідування туалету;

✔️ використовуйте чисту воду;

✔️ мийте овочі і фрукти перед вживанням;

✔️ ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте продукти харчування перед вживанням.

 ❗️❗️❗️  Кип'ятіння вбиває холерні вібріони вже через 1 хвилину.

 

При своєчасно розпочатому лікуванні нетяжка форма холери закінчується повним одужанням. За відсутності ефективної терапії протягом 2-3 днів, в хворого може розвинутись кома, можливі летальні наслідки.

 

 👉  Статистика

Випадки холери в Україні були зареєстровані в 1998, 1999, 2007, 2011 роках.

У 1998 році у Донецькій області (2 випадки) та в Криму (1), у 1999 році у Дніпропетровській (2), Донецькій (4) Запорізькій (3) та Одеській (1) областях.

У 2007 році у м. Суми (1) та 2011 році у Донецькій області зареєстровано – 33 випадки холери. В інші роки випадки холери не реєструвалися до 2018 року.

📢  Більш детальну інформацію та консультацію можна отримати в поліклініці КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня», яка розташована 📍  за адресою: місто Дніпро, вулиця Мечнікова 11.

☎️ Телефон реєстратури: +380664833475, +380667462701.

Лікар інфекціоніст Мірошник Тарас Михайлович

изображение_viber_2023-06-13_14-50-00-639.jpg

13.06.2023

 

📌   Шановні відвідувачі та пацієнти поліклініки КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня». Сьогодні в продовження до попередньої світлини, стосовно розповсюдженої хвороби скелетно-м’язової системи – деформуючого остеоартрозу, лікарі ортопеди-травматологи підготували матеріал, щодо інших можливих медикаментозних варіантів лікування.
        У минулій публікації, ми детально зупинились на особливостях застосування НПЗП (нестероїдних протизапальних препаратів). Загалом лікарські засоби, що використовуються для лікування ДОА можна розділити на дві великі групи – швидкодіючі та повільнодіючі симптом-модифікуючі. Сьогодні більш детально зупинимося на останній групі, яскравим представником, якої є хондропротектори. Головна роль належить природньому компоненту – хондроїтину сульфату та глюкозаміну, саме вони найбільш розповсюджені та досліджені серед препаратів цієї групи. Ми не будемо дуже детально зупинятися на механізмах дії цих препаратів, але якщо коротко – ці препарати перешкоджають деградації хряща. Хворі не одразу відмічають покращення свого стану, оскільки препарати в комбінації хондроїтину сульфату та глюкозаміну приймаються тривало, не менше 6 місяців.
❗️  Висновки, щодо хондропротекторів:
✔️ приймаються тривало;
✔️ впливають на механізм захворювання;
✔️  «профілактують» подальше прогресування захворювання.
У наступній статті ми продовжимо знайомити наших відвідувачів, щодо варіантів лікування деформуючого остеоартрозу.
📢  Більш детальну інформацію та консультацію, щодо ортопедо-травматологічної патології можна отримати в поліклініці КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня», яка розташована 📍  за адресою: місто Дніпро, вулиця Мечнікова 11.
☎️ Телефон реєстратури: +380664833475, +380667462701.
Лікарі ортопеди-травматологи нашого медичного закладу – Прихода Д.В. та Гриценко В.П.

347249496_769084568341953_3539822961610943553_n.jpg

  09.06.2023

 

Шановні відвідувачі та пацієнти поліклініки КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня».  Лікарі ортопеди-травматологи вищевказаного медичного закладу  представляють до вашої уваги продовження медично-просвітницької праці, стосовно дуже розповсюдженої хвороби скелетно-м’язової системи - деформуючого остеоартрозу. У попередній статті ми торкнулися загальних положень цієї хвороби, зараз ми більш детально спробуємо роз’яснити рекомендації, щодо лікування основного для пацієнта синдрому – болю. На превеликий жаль, ще до першого візиту  до лікаря, у абсолютній більшості випадків, пацієнти вже самостійно спробували велику кількість знеболюючих  медичних та інших препаратів. Це провина пацієнта? Однозначно на це питання важко відповісти. Мабуть, ми - медичні працівники, недостатньо проводим просвітницьку роботу, яка повинна роз’яснювати пацієнтам великі ризики безконтрольного самолікування. 
        Перш за все, дійсно, найбільш розповсюдженою групою препаратів для симптоматичного лікування остеоартрозу є нестероїдні протизапальні препарати. Більш того, ця група препаратів, напевно входить до однієї із найбільш часто вживаємих  у світі ліків.  Нашим пацієнтам наполегливо нагадуємо, що у світі не існує ліків, які повністю вільні від побічних ефектів, НПЗП (нестероїдні протизапальні препарати) не є виключенням. Нагадуємо, що найбільш небезпечним побічним ефектом НПЗП є негативний вплив на шлунково-кишковий тракт, навіть існує реальний ризик шлунково-кишкової кровотечі.  Але у той же час, справедливо буде проінформувати, що науковці та виробники постійно докладають великих зусиль для зниження побічних ефектів НПЗП. Щоб знизити і навіть максимально унеможливити  порушення функції  шлунково-кишкового тракту, ми категорично наполягаємо на наступних принципах вживання НПЗП:
✔️ Ніколи не вживати НПЗП як таблетовані, так і ін’єкційні форми на «голодний шлунок».
✔️ Як показує досвід, «прикриття» шлунково–кишкового тракту препаратами, які є (ІПП) інгібіторами протонної помпи (які і як приймати – роз’яснить лікар), значно знижує ризик розвитку побічних дій НПЗП.
        До речі, у багатьох державах НЕМОЖЛИВО придбати самостійно, без рецепту лікаря, жодного НПЗП. Цілком виправдана тактика, тому що так ми усі влаштовані, жага до самолікування є досить значною.
        У наступній статті ми продовжимо знайомити наших відвідувачів, щодо можливості лікування деформуючого остеоартрозу.  
📢 Для отримання консультації звертайтеся до поліклініки КНП «Лисисичанська багатопрофільна лікарня», яка розташована 📍 за адресою:  місто Дніпро, вулиця Мечнікова, 11. 
☎️ Телефон реєстратури: +380664833475, +380667462701. 
Лікарі ортопеди-травматологи нашого медичного закладу -  Гриценко В.П. та Прихода Д.В.

347235047_769517084721182_3727158058973449416_n.jpg

Лікарі КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» продовжують надавати медичну та гуманітарну допомогу на базі гуманітарних хабів Лисичанської територіальної громади.
Надаємо вашій увазі графік прийому наших лікарів на червень 2023 року:
✅ м. Дніпро, вул. Троїцька, 5а 
Щоденно 9.00 – 14.00 - лікар-терапевт (згідно графіку), медична сестра 
Понеділок, четвер – Мірошник Т.М.
Вівторок, п’ятниця – Вісягіна Г.Г.
Середа – Денисюк С.В.
23.06.2023        В.о. генерального директора Голубцова С.А.
✅ м. Полтава, вул. Пушкіна, 115 
Щоденно          Медична сестра
14.06.2023        Лікар хірург Петренко Є.О.
23.06.2023        Лікар хірург Петренко Є.О.
09.06.2023        В.о. генерального директора Голубцова С.А.
✅ м. Звягіль, площа Лесі Українки, 15 
15.06.2023, 16.06.2023       
лікар-кардіолог Суханова О.А., медична сестра
15.06.2023, 16.06.2023       
В.о. генерального директора Голубцова С.А.,
✅ м. Київ, вул. М. Ушакова, 8а 
Понеділок         Лікар анестезіолог Бегунова А.В.
Середа               Лікар кардіолог Швець О.В.

347285029_1674203609659031_3962945126200212809_n.jpg

05.06.2023

Шановні відвідувачі та пацієнти поліклініки КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня», лікарі ортопеди-травматологи нашого закладу Гриценко В.П. та Прихода Д.В. до вашої уваги представлять цикл статей присвячених дуже розповсюдженій хворобі скелетно–м’язової системи  -  деформуючому остеоартрозу. По статистичним даним, кожен четвертий пацієнт звертається амбулаторно до лікаря травматолога саме із цією хворобою. У побуті люди просто звуть цю хворобу «відкладенням солів у суглобах». Ми не будемо вдаватися до причин, які викликають це захворювання, оскільки наших пацієнтів турбують більше наслідки хвороби та її клінічні прояви.  
        Наш світ відкрито для людей до безмежної кількості інформації, у тому числі і медичної. Напевно, не існує іншої хвороби, стосовно якої би було більше інформації у всіх медіа, ніж остеоартроз. Не є дивним така кількість інформації, тому що основний симптом, що змушує пацієнта із остеоартрозом звернутися до лікаря - біль. Як показує медичний досвід та історія медицини,  людина може пристосуватися у своєму житті майже до будь-якого іншого симптому або синдрому, але до болю пристосуватися неможливо. Починаючи лікування пацієнта з остеоартрозом, перш за все, наші зусилля спрямовані на досягнення знеболюючого ефекту. Також ми доводимо до відома пацієнтів, на доступній для кожної людині мові, сутність їх хвороби. Як показує досвід, коли пацієнт починає розуміти, завдяки роз’ясненню лікаря, чим він хворіє, який далі буде розроблений план лікування, то клінічний ефект від лікування практично завжди позитивний. 
        У наступній публікації ми більш ретельно зупинимось на можливостях усунення больового синдрому у пацієнтів з остеоартрозом.
        📢 Для отримання консультації звертайтеся до поліклініки КНП «Лисисичанська багатопрофільна лікарня», яка розташована 📍 за адресою:  місто Дніпро, вулиця Мечнікова, 11. 
☎️ Телефон реєстратури: +380664833475, +380667462701. 
Лікарі ортопеди-травматологи нашого медичного закладу -  Гриценко В.П. та Прихода Д.В.

347399871_1026821022060743_41413868561596745_n.jpg

02.06.2023 

Головною причиною смертності хворих в усьому світі є серцево-судинні захворювання. На долю гострого інфаркту міокарда та нестабільної стенокардії припадає до 50% усіх смертельних випадків.
Гострий коронарний синдром (ГКС) – це гостре порушення коронарного кровообігу. Він об’єднує такі клінічні стани, як нестабільна стенокардія та інфаркт міокарда.
❗️ Причиною ГКС майже завжди є раптове зменшення коронарного кровотоку, викликане атеросклерозом у поєднанні з тромбозом. Приблизно в 2/3-3/4 випадків формуванню коронарного тромбу передує раптовий розрив вразливої бляшки. У ¾ випадків тромби, які ведуть до інфаркту, формуються в ділянці бляшок, які викликають лише незначний або помірний стеноз вінцевої артерії.
Фактори ризику: Куріння, артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, порушення рівня холестеринів, обтяжена спадковість, чоловіки старше 45 років, гіподинамія, ожиріння, хронічна хвороба нирок.
❗️ Суб’єктивні симптоми
1) біль в грудній клітці, як правило дуже сильний, пекучий, давлячий, гнітючий або стискаючий; триває >20 хв і поступово наростає; біль може локалізуватись у середній частині епігастральної ділянки або у правому верхньому квадранті живота, супроводжуватись нудотою і навіть блюванням.
2) задишка;
3) слабкість, запаморочення, підвищена пітливість;
4) серцебиття;
5) неспокій або тривога, страх близької смерті.
❗️ При наявності таких симптомів необхідно:
1. Придати хворому положення лежачи.
2. Хворий, якому раніше було призначено нітрогліцерин для разового застосування з метою купірування коронарного болю, повинен у разі появи болю у грудній клітці прийняти 1 дозу нітрогліцерину під язик  (можливo наступні дози кожні 5 хвилин, якщо біль у грудній клітці не минає або посилюється). 
3. Потрібно також застосувати у хворого з підозрою на інфаркт міокарда ацетилсаліцилову кислоту (аспірин) (150–300 мг, найкраще у формі таблетки без оболонки, розжувати). 
4. Потрібно негайно викликати швидку допомогу: тел. 103. Хворого з підозрою на інфаркт міокардa необхідно транспортувати до лікарні каретою швидкої допомоги.
Лікар кардіолог Швець Ольга Володимирівна

347414776_960877675053851_2406260517646775618_n.jpg

31.05.2023

 

П’яткова шпора – розростання підошовного відростка п’яткової кістки, що веде до розвитку запалення анатомічних структур і тканин, що лежить під нею.

У випадку, коли у дорослої людини болить п’ята, перша думка виникає про наявність п’яткової шпори, однак лиши лікар може встановити діагноз та призначити лікування.

Причини:

незручне взуття;

зайва вага;

поперечна плоскостопість;

надмірні фізичні навантаження;

травми в області п’яти та гомілковостопного суглоба;

порушення обміну та судинні порушення.

Клінічні прояви:

гострий біль в ділянці п’яти – «цвях в п’яті»;

почервоніння шкіри в ділянці стопи;

поколювання та оніміння п'яти;

поява набряклості;

огрубіння шкіри на стопі.

Для діагностики використовуються такі методи:

аналіз крові;

аналіз сечі;

біохімічні дослідження;

рентген;

УЗД м'яких тканин.

При подібних скаргах рекомендовано звернутися до ортопеда-травматолога та не займатися самолікуванням.

Детальну консультацію та лікування можна отримати в поліклініці КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня», яка розташована за адресою: м. Дніпро, вул. Мечнікова, 11.

Телефон реєстратури +380664833475, +380667462701

Лікар ортопед-травматолог Гриценко Владислав Павлович

ab_1poverh_kurinnja_1 (1).jpg

31.05.2023

 

31 травня традиційно проводиться Всесвітній день без тютюну

Паління шкодить людям будь-якої статі і будь-якого віку, паління призводить до небезпечних, часто смертельних захворювань; пасивне паління також небезпечне, особливе для дітей! На додаток до паління - хвороби і передчасна смерть.

Про негативний вплив тютюну важливо регулярно нагадувати і дітям, і дорослим. Тютюновий дим містить більше 4 000 хімічних речовин, мінімум 250 з яких шкідливі для людини.

Паління погіршує стан шкіри, нігтів, волосся, руйнує зуби, призводить до неприємного запаху з рота, від одягу. Паління знаходиться в прямому зв'язку з розвитком часто несумісних з життям захворювань, таких як рак легені, інфаркт.

Вторинний тютюновий дим, вдихуваний при пасивному палінні, негативно впливає на дихальну, серцево-судинну системи, підвищує ризик розвитку інфаркту, ішемічної хвороби серця і раку легень.

На тлі пандемії COVID - 19 були проведені дослідження, в ході яких було доведено, що курці підлягають захворювання у важчій формі, і мають більш високий ризик летального кінця від COVID - 19, ніж некурящі. Цей факт спонукав мільйони курців кинути палити.

Кінцевою метою Всесвітнього дня без тютюну є сприяння захисту нинішнього і майбутніх поколінь  від руйнівних наслідків для здоров'я, але також і від соціальних, екологічних і економічних лих, пов'язаних із вживанням тютюну і дією тютюнового диму.

images.jpeg

30.05.2023

Всесвітній день боротьби проти астми і алергії
Щорічно 30 травня відзначається Всесвітній день боротьби проти астми і алергії, заснований Всесвітньою організацією охорони здоров'я.
За даними епідеміологічних досліджень, нині близько 6% населення земної кулі страждає бронхіальною астмою і більше 40% населення мають ознаки алергії. Саме тому ця проблема на сьогодні є однією з найбільш актуальних.
Під алергією розуміють підвищену чутливість організму до дії чинників довкілля. У свою чергу алергія спричиняє за собою дуже багато захворювань, зокрема, астму. Астма є хронічною хворобою, для якої характерні рецидивні напади задухи і свистячого дихання. Вірогідність астми зростає за наявності астматиків в сім'ї, особливо серед близьких родичів - батьків або братів/сестер.
Астму не можна вилікувати повністю, але при своєчасній діагностиці і правильному лікуванні астми можна скоротити ризик загострень і госпіталізацій, запобігти ускладненням і добитися контролю над хворобою.
Для профілактики виникнення алергічних реакцій слід виконувати наступні профілактичні дії:
•    ведіть здоровий спосіб життя (прогулянки на свіжому повітрі, здорове харчування, нормалізація маси тіла, зайняття фізкультурою і спортом);
•    відмовитися від шкідливих звичок (тютюнокуріння, паління кальяну);
•    уникайте стресів;
•    уникайте харчових продуктів, лікарських препаратів і інших речовин, що викликають у вас алергічну реакцію;
•    уникайте речей, здатних накопичувати пил : килими, старі книги, м'які меблі;
•    усі речі, від яких не можна позбавитися, мають бути накриті чохлами;
•    використайте меблі, які можна витирати (дерев'яну, пластикову, вінілову або шкіряну);
•    періть усю постільну білизну (підковдри, простирадла, наволочки) в гарячій воді (вище 60°С) не рідше за 1 раз в 2 тижні;
•    вологе прибирання у будинку повинне проводитися щодня.

WDHD.jpg

29.05.2023 

29 травня відзначається Всесвітній день здорового травлення, заснований  у 1958 році.

Ініціюючи щорічне проведення цього Дня, гастроентерологи всього світу намагалися звернути увагу суспільства на проблеми порушення травлення у людини, зростання числа цих проблем, а також зростання кількості людей з подібними проблемами.

Здоровий спосіб життя з кожним роком звертає на себе увагу все нових і нових людей, які намагаються наслідувати його.

Проблеми травлення, до нещастя, стали неодмінним супутником життя для багатьох сучасних людей. Статистика вказує на 50-60% населення, як на людей, що страждають від порушення роботи і захворювань органів травної системи. У великих містах ця цифра збільшується іноді до 90%! Це пов'язано з різними чинниками, серед яких першочергову роль грають неправильне харчування, якість продуктів харчування, шкідливі звички, а також стресовий стан, що випробовується багатьма людьми практично постійно

Наслідками порушення процесу травлення для людини стають ожиріння, порушення обміну речовин, різні захворювання шлунково-кишкового тракту : печія, гастрит  та ін.

Основним способом забезпечити себе від цих захворювань стають методи профілактики, рекомендовані гастроентерологами і дієтологами. Серед них на перше місце висуваються: відмова від шкідливих звичок і малорухомого способу життя, фізична активність, боротьба із стресовими станами, і звичайно, режим і раціон харчування.

У раціоні харчування рекомендується обмежити прийом жирних, смажених, копчених, гострих, солоних і маринованих блюд. Відмовитися від частого вживання алкоголю і газованих напоїв.

У будь-якому разі, живлення людини має бути регулярним, різноманітним, повноцінним і збалансованим. Таке живлення забезпечить людину від багатьох захворювань і страждань, а активний спосіб життя, помірне фізичне навантаження і відмова від шкідливих звичок допоможуть зробити життя повноцінної і яскравої!

S-Dnem-Zdorovya-.jpg

               28 травня – Міжнародний день здоров’я жінок

 

В цей день,  28 травня,  вже понад 30 років весь світ відзначає  Міжнародний день здоров’я жінок.

Поліпшення здоров’я жінок –  центральне завдання  глобальної програми охорони здоров’я та прав людини. Адже жінка відіграє  вирішальну роль у підтримці соціального, фізичного та економічного добробуту своєї сім’ї, отже  впевненості у майбутньому нації.

Будь-яку проблему зі здоров’ям легше попередити, ніж лікувати. Вибір розумного способу життя, своєчасне проходження профілактичних оглядів, правильне харчування,  регулярні фізичні навантаження  – запорука міцного здоров’я, гарного настрою та бездоганного зовнішнього вигляду в будь-якому віці.

Сучасна медицина та тенденція зростання в суспільстві свідомого прийняття здорового способу життя, сприяють підвищенню тривалості та покращенню якості життя у цілому.

347439364_3558415394431098_3082907761294884646_n.jpg

               25.05.2023 

 

 

25 травня відзначається Всесвітній день щитовидної залози.
Серед ендокринних порушень хвороби щитовидної залози посідають друге місце за частотою після цукрового діабету. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, проблеми із щитовидною залозою виникають у кожної третьої людини.
Щитовидна залоза забезпечує синтез йодовмісних гормонів, що впливають на роботу практично всіх органів та систем. Більшість захворювань щитовидної залози виліковуються. При цьому захворювання щитовидної залози, спричинені дефіцитом йоду, можна попередити, зокрема ендемічний зоб.
При ендемічному зобі щитовидна залоза збільшується частіше без порушення її функції. Розвиток хвороби обумовлений недоліком йоду – йододефіцитом.
☝️ Рекомендації щодо профілактики йододефіциту:
✔️ Достатня кількість йоду у раціоні.
Основне джерело йоду – морепродукти: риба, креветки, краби, молюски, морська капуста.
Серед овочів це: морква, картопля, томати та буряк, серед фруктів та ягід – яблука, абрикоси, сливи, виноград, черешня.
Багаті йодом молоко та кисломолочні продукти.
Більшість йоду в щоденному раціоні можна покрити, вживаючи йодовану сіль. Слід пам'ятати, що щоденне споживання чистої солі має перевищувати 10 г.
✔️ Дотримання денних норм споживання селену – необхідний синтезу гормонів щитовидної залози. Багаті на селен: морська риба, злаки, хліб, гречка, рис.
✔️ Відмова від куріння. Тютюновий дим містить ціаніди, які всмоктуються в кров та порушують поглинання щитовидною залозою йоду та синтез гормонів.
❗️ При підозрі на захворювання щитовидної залози слід звернутися до ендокринолога. 
📲 Телефон реєстратури для запису на прийом +380664833475, +380667462701

347259173_845607293562477_6265990291722697214_n.jpg

24.05.2023

 

Харчове отруєння у дітей

Харчові отруєння є дуже поширеною проблемою у дітей будь-якого віку, тому треба знати, як запобігти його розвитку, вчасно розпізнавати та надати першу допомогу.

Причиною харчового отруєння можуть бути отруйні продукти - ягоди, гриби, насіння рослин, або такі, що містять отруйні хімічні речовини. Проте більш поширеним є отруєння звичайними продуктами, які містять шкідливі мікроорганізми або їхні токсини.

Важливо, що їжа має бути свіжа, належно зберігатися і найкраще – приготовлена власноруч незадовго до споживання!!!

Які продукти найчастіше викликають харчові отруєння?

Молочні

Яйця (особливо сирі),

Риба та морепродукти,

М’ясо (зокрема паштети, котлети, холодець),

Зелень та овочі при недостатній обробці

Кондитерські вироби, особливо з кремом

Отже, як можна допомогти дитині вдома?

Харчування – продовжити грудне вигодовування, можна зменшити об’єм одного-двох годувань десь на 30-40%; штучне годування - продовжити годувати, зменшити об’єм 1-2 годувань приблизно на 30-40%, бажано на 3-5 діб призначити низьколактозні або безлактозні молочні суміші, у важких випадках безлактозні суміші з повністю розщепленим білком (глибокий гідроліз білка).

Діти старшого віку – легкі нежирні овочеві страви, 3-х денний кефір, терті яблука, морквяний суп по 10-20 мл на прийом приблизно 100-200 мл на добу, як джерело пектинів та калію. Відновний період після харчового отруєння може тривати до 2 тижнів. В цей час дитина потребує спеціальної дієти - овочевий бульйон, каші на воді, сухе печиво, підсушений білий хліб. Виключити смажені та жирні страви, газовану воду. Годувати слід часто, 6 разів на день, але меншими порціями.

Усунення зневоднення – відпоювати, по кілька ковтків що 10-15 хв (щоб не викликати блювання і не посилити втрату рідини). Найкраще для цього можна використовувати спеціальні глюкозо-сольові розчини, які продаються в аптеці, оскільки втрачається не тільки рідина, але й електроліти, а відновлення їх вмісту в організмі є надзвичайно важливим, деколи використовують 5-10 % розчин глюкози, фруктові соки, чай, компот, негазовану лужну мінеральну воду,

Скільки рідини має пити дитина, після кожного рідкого випорожнення?

Якщо дитині до 2 років життя це 50-100 мл рідини, але зверніть увагу - після кожного рідкого випорожнення;

Якщо дитина старше 2 років – 100-200 мл рідини, теж після кожного рідкого випорожнення;

Основні розчини, якими Ви маєте користуватись – спеціальні глюкозо-сольові розчини (купляємо в аптеках)

Якщо дитина блює, чи потрібно давати пити?

Так, обов'язково!!! Але невеликими дозами і з перервами, приблизно по 1 ч.л. через 10 хв після блювання, спочатку по чайній ложці кожні 2-3 хвилини, далі по 2-3 столові ложки кожні 15 хвилин.

Особливо небезпечним при отруєнні є зневоднення організму, яке слід вчасно розпізнати та активно проводити регідратацію (наводнення)!!!

Слід пам’ятати, що такий стан дитини потребує звернення до лікаря і можливо госпіталізації!

 

Смотреть статистику

Продвигать публикацию

Все реакции:

19Вы, Светлана Котецкая, Алла Коваленко и ещё 16

347226683_253562873920705_899243853359205796_n.jpg

19.05.2023

 

🗣 Гіпертонічний криз: симптоми, профілактика
Гіпертонічний криз — це короткочасний різкий підйом артеріального тиску, що супроводжується ознаками погіршення мозкового, серцевого або ниркового кровообігу. Відмінною особливістю гіпертонічних  кризів  є  їх схильність до повторень.  
Зазвичай, гіпертонічний криз розвивається у хворих на гіпертонічну хворобу, основним проявом якої є артеріальна гіпертензія — показники систолічного артеріального тиску вище 140 мм рт. ст., а діастолічного — вище 90 мм рт. ст.
Підвищення артеріального тиску можуть спровокувати як зовнішні фактори, так і наявність хронічних захворювань серцево-судинної й ендокринної систем, нирок, порушення обміну речовин, а також тривалий прийом деяких лікарських препаратів (кортикостероїдів, симпатоміметиків, нестероїдних протизапальних препаратів тощо).
👉 Причинами гіпертонічного кризу є:  гіпертонічна хвороба, ожиріння, нервове перенапруження, різке припинення прийому антигіпертензивних засобів, цукровий діабет, паління, коливання атмосферного тиску.
У зоні ризику знаходяться люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, жінки, які приймають протизаплідні засоби.
Симптомами гіпертонічного кризу є нудота, блювота, можлива втрата свідомості, поява неврологічних ознак, головний біль, який може поступово наростати. Хворі під час кризу збуджені, перелякані, або, навпаки, мляві, апатичні, сонливі та загальмовані. 
Наслідками гіпертонічного кризу можуть бути: крововиливи  в оболонки головного мозку, набряк легень, серцева астма, гостра серцева або ниркова недостатність.
При появі перших симптомів гіпертензивного кризу  важливо швидко надати невідкладну допомогу до приїзду лікаря.
✔️забезпечити повний спокій хворому;
✔️надати доступ свіжого повітря 
✔️хворому прийняти прописаний гіпотензивний засіб;
✔️терміново викликати лікаря.
❗️ Для консультації можна звернутися в поліклініку КНП "Лисичанська багатопрофільна лікарня", яка розташована за адресою: м. Дніпро, вул. Мечнікова, 11 (правий берег, зупинка вул. Воскресенська). 
☎️ Телефон реєстратури +380664833475 
Лікар -терапевт   Денисюк Сергій Володимирович 

Без названия (1).jpeg

     17.05.2023

   Сьогодні у всьому світі своє професійне свято відзначають лікарі-пульмонологи – фахівці, які займаються діагностикою та лікуванням органів дихальної системи. Крім того, цей день — чудова нагода ще раз нагадати суспільству про необхідність профілактичних оглядів органів дихання.

Найчастіше у пульмонологічній практиці зустрічаються пневмонії, бронхіти, ХОЗЛ, плеврити. Без кваліфікованої діагностики та лікування ці захворювання значно знижують якість життя, впливають на працездатність і навіть можуть призвести до трагічних наслідків. Щоб цього не допустити, фахівці наполегливо рекомендують регулярно проходити профілактичні огляди та не запускати хворобу

Коли потрібна консультація пульмонолога?

• На флюорографії виявлено зміни у легенях

• Незважаючи на лікування, тривалий час турбує кашель (вологий або сухий).

• Зміни у мокротинні (поява домішок гною, згустків)

• Утруднення дихання, напади ядухи

• Поява задишки (і за значних фізичних навантажень, і без них)

• Тривалий стаж куріння (курця у зоні ризику розвитку ХОЗЛ)

• Робота на шкідливому виробництві (пов'язаному із вдиханням шкідливих хімічних речовин, виробничого пилу тощо)

У день професійного свята з усією теплотою серця вітаємо наших колег-пульмонологів! Щиро бажаємо нових досягнень та перемог, впевненого руху вперед, натхнення та успіхів у всьому!

347228970_802417744549739_3959501967462499701_n.jpg

17.05.2023

Перший комбінований оральний контрацептив (КОК) вийшов на фармацевтичний ринок ще 1960 року. За цей час значно змінився склад та властивості протизаплідних пігулок, але незмінною залишилася основна мета прийому – вберегти жінку від небажаної вагітності. Не зважаючи на те, що це один з найпопулярніших видів контрацепції, до цього часу виникає безліч питань щодо його використання. Про всі переваги та недоліки прийому, показання та протипоказання, необхідні види обстежень вам розкажуть лікарі акушер-гінекологи КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня».

У КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» ведуть прийом лікарі-гінекологи вищої категорії Литвинюк Дмитрій Микитович та Голубцова Світлана Анатоліївна.

Запис за телефоном: 0664833475, 0667462701.

Адреса: м.Дніпро, вул.Мечнікова, буд.11.

347432436_1000618821302623_1606778188383456741_n.jpg

     16.05.2023

Порушення ритму серця та провідності – це будь-який серцевий ритм, який відрізняється від нормального синусового за частотою, регулярністю, джерелом збудження серця, а також порушення зв'язку чи послідовності між активацією передсердь та шлуночків.

Такі порушення мають екстракардіальні причини виникнення (рефлекторні порушення з боку ЦНС за рахунок захворювань різних органів та систем) та кардіальні.

Порушення ритму та провідності проявляються серцебиттям, перебоями в роботі серця, «завмиранням» серця, слабкістю, головокружінням, втратою свідомості, відчуттям страху.

Ідентифікація варіанту порушення ритму здійснюється за допомогою електрокардіографії (ЕКГ), то добового моніторування ЕКГ (Холтер).

Порушення ритму та провідності при лікуванні в першу чергу потребують усунення тієї причини, що їх викликала.

При необхідності використовують антиаритмічні препарати, коригують електролітний обмін, застосовують препарати, що впливають на вегетативну інервацію серця.

В нашій клініці ви можете зробити ЕКГ або записатися для проведення планового добового моніторування ЕКГ (холтер) за номером 066-483-34-75, 066-746-27-01.

Лікар кардіолог Лящевський Дмитро Олександрович

images (1).jpeg

     16.05.2023

    У зв’язку з військовою агресією рф проти України збільшилась кількість різного роду кібератак в              українському інформаційному просторі. Сьогодні наша держава бореться із загарбником на всіх фронтах і кіберфронт не є винятком.
Одним із типових форматів кібератак ворога є розповсюдження електронних листів начебто від імені державних установ з заголовками, які мають привернути увагу читача. Наприклад, «Повідомлення про несплату податку» та ін. Такі листи можуть містити “zip” або “rtf” архіви з docx-документами чи іншими файлами, відкриття яких призводить до завантаження та запуску шкідливих програм.
Для того, щоби не допустити проникнення шкідливого ПЗ на ваш компʼютер:
🔹Не відкривайте листи від сумнівного відправника;
🔹завжди перевіряйте відправника, за можливості уточніть, чи справді інформація відповідає дійсності;
🔹не переходьте за підозрілими посиланнями;
🔹не завантажуйте підозрілі архіви та інші файли у вкладенні до листа;
🔹споживайте усю інформацію виключно з якісних та перевірених джерел, довіряйте лише офіційним державним каналам, а також дотримуйтесь простих правил особистої інформаційної безпеки.

Захист інформації  дуже важливий на робочому місці кожного користувача.

347233493_772999044366329_2721374045943796731_n.jpg

15.05.2023

Види спорту

Залежно від впливу на опорно-руховий апарат спортивні лікарі поділяють спортивні дисципліни на три категорії:

Симетричні

Асиметричні

Змішані

До симетричних відносяться:

Спортивна гімнастика

Біг

Плавання

Важка атлетика

Лижні гонки та інші.

Займаючись ними, діти залучають усі частини тіла.

У результаті м’язи тіла отримують рівномірне навантаження, що призводить до гармонійного фізичного розвитку.

Асиметричні види спорту:

Бадмінтон

Баскетбол

Фехтування

Настільний теніс

Метання

Бокс

Стрілянина

Бальні танці

Фігурне катання та інші.

Тут якась частина тіла розвивається краще за іншу, а хребет може скручуватися вздовж своєї осі.

Тренується лише частина м’язів, їхній рівномірний розвиток порушується.

У змішаних видах спорту немає жорстко певних рухів, тому обидві половини тіла мають рівні навантаження.

До них відносяться:

Всі види боротьби

Багатоборство

Командні види спорту

Футбол

Хокей

Ручний м’яч та інші.

З симетричними та змішаними видами спорту діти позбавляються викривлення хребта, а асиметричні види спорту можуть викликати у дітей сколіоз, якщо є схильність.

Спортивний лікар, Вісягіна Галина Геннадіївна

Детальну консультацію можна отримати в поліклініці КНП "Лисичанська багатопрофільна лікарня", яка розташована за

адресою: м. Дніпро, вул. Мечнікова, 11.

Телефон реєстратури +380664833475, +380667462701

347131594_6285083068235389_2797248368857320065_n.jpg

15.05.2023

Що таке хвороба Лайма або бореліоз. Симптоми, діагностика, лікування

Хвороба Лайма або бореліоз – це інфекційне захворювання, спричинене бактеріями роду Borrelia, що передаються людині з укусом зараженого кліща. В Україні приблизно кожен третій кліщ є переносним бореліозу. Захворювання характеризується переважним ураженням шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату і серця, нерідко приймає хронічний, рецидивний перебіг.

Інфікування виникає у разі присутності кліща в шкірі щонайменше 24 години. Отже, чим менше кліщ був на людині то менша ймовірність зараження. Від хворої людини до здорової збудники цього захворювання не передаються.

Щороку близько 20 000 людей звертається з укусами кліщів до закладів охорони здоров’я. У Львівській області від початку 2021 року 40 людей звернулися до лікарні через укуси кліщів, з них в 11-ти виявили хворобу Лайма, проти 18-ти за аналогічний період минулого року.

Які прояви хвороби Лайма?

Симптоми хвороби Лайма можуть варіюватись у різних людей.

Ось деякі найпоширеніші з них:

плоска кругла висипка, схожа на червоний овал чи круг в будь-якому місці вашого тіла

лихоманка

головний біль

втома

біль у м’язах та суглобах

набряклі лімфатичні вузли

Інші більш специфічні прояви включають:

порушення сну

труднощі з концентрацією уваги

параліч лицевого нерва

заніміння та поколювання в руках і ногах

менінгіт

запалення міокарду

ураження клапанів серця

Яка діагностика бореліозу?

Діагностика хвороби Лайма починається з огляду вашої історії хвороби, що включає пошук повідомлень про укуси кліщів або проживання в ендемічній зоні.

Аналізи крові є найбільш інформативні через кілька тижнів після зараження, коли вже присутні антитіла. Ваш лікар може рекомендувати такі тести:

Імуноферментний аналіз (ІФА) використовується для виявлення антитіл проти B. burgdorferi.

Вестерн-блот використовується для підтвердження позитивного тесту ІФА. Він перевіряє наявність антитіл до специфічних білків B. burgdorferi.

Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) використовується для оцінки людей із стійким артритом Лайма або симптомами ураження нервової системи. Проводиться на суглобовій рідині або лікворі.

Яке лікуваня бореліозу?

Якщо лікар підтвердить у вас діагноз бореліозу, то вам буде призначено курс антибіотиків. Це може зайняти від 10 до 28 днів. Важливо закінчити курс, навіть якщо ви починаєте почувати себе краще.

Люди, які отримували відповідні антибіотики на ранніх стадіях хвороби Лайма, як правило, швидко і повністю одужують. Рання діагностика та належне лікування можуть допомогти запобігти виникненню пост-лікувального синдрому.

Що таке пост-лікувальний синдром?

Якщо після лікування антибіотиками ви продовжуєте відчувати симптоми – це називається пост-лікувальним синдромом.

Він може включати такі симптоми:

втома

порушення сну

біль у м’язах

біль або набряк у великих суглобах, а саме колінних, плечових або ліктьових

труднощі з концентрацією уваги та проблеми з короткочасною пам’яттю

проблеми з мовленням

Лікування головним чином спрямоване на полегшення болю та дискомфорту. Більшість людей одужують, але це може зайняти місяці чи роки.

Зверніться до свого лікаря, якщо ваші симптоми не зникають або повернулися після лікування антибіотиками.

Яка профілактика хвороби Лайма?

Оберігайтесь. Перебуваючи в лісистих або трав’янистих місцях, вдягайте довгі штани, заправлені в шкарпетки, сорочку з довгими рукавами, шапку та рукавички. Намагайтеся триматися стежок і уникайте прогулянок через високу траву.

Використовуйте репеленти. Наносьте на шкіру засіб від комах з концентрацією ДЕТА (N,N-діетил-мета-толуамід) не менше 10%. Майте на увазі, що хімічні репеленти можуть бути токсичними, тому уважно дотримуйтесь інструкцій.

Будьте пильними. Ретельно обстежте себе, своїх дітей та домашніх тварин на наявність кліщів. Будьте особливо пильними, проводячи час у лісистих або трав’янистих місцях.

Видаліть кліща якомога швидше пінцетом. Прикладіть пінцет біля голови або рота кліща і обережно потягніть. Переконайтесь, що всі частини були видалені. Промийте місце укусу антисептиком або водою з милом.

Лікар-інфекціоніст Мірошник Тарас Михайлович

345599717_784856279630305_6075228322144831324_n.jpg

             10.05.2023

                  Алергічний кон'юнктивіт

               Алергічний кон'юнктивіт - це гостре, інтермітуюче або хронічне запалення очей, яке спричинене     алергічною реакцією організму на певні речовини, такі як пил, тваринна шерсть, алергени рослин, дим, парфумерні засоби та інші алергени. Це найпоширеніший вид кон'юнктивіту і характеризується запаленням рогівки та кон'юнктиви.

Симптоми алергічного кон'юнктивіту:

Помірне або сильне свербіння очей

Пересихання та почервоніння очей

Виділення з очей, яке може бути водянистим або густим

Набряклість повік та очей

Нездатність носити контактні лінзи

Чутливість до світла

Слабкість та втома очей

Як лікувати алергічний кон'юнктивіт?

Першим кроком є усунення або уникнення подразника, якщо це можливо. Штучні сльози іноді полегшують дискомфорт у легких випадках. У більш важких випадках можуть бути призначені нестероїдні протизапальні засоби та антигістамінні препарати. Людям із стійким алергічним кон’юнктивітом також можуть знадобитися місцеві стероїдні очні краплі.

ДІАГНОСТИКОЮ ТА ЛІКУВАННЯМ МАЄ ЗАЙМАТИСЯ ГРАМОТНИЙ ОФТАЛЬМОЛОГ!

Лікар-офтальмолог Шевченко Тетяна Анатоліївна

345574968_175157088820969_8142015180651585839_n.jpg

8.05.2023

Всесвітній День Червоного Хреста та Червоного півмісяця відзначається щорічно 8 травня.

З початком повномасштабної війни співробітники Міжнародного комітету Червоного Хреста стали допомагати українцям на всій лінії фронту. За перший місяць війни загін швидкого реагування Товариства Червоного Хреста у Києві супроводжував евакуацію приблизно 14,5 тис. осіб із селищ та міст Київської області, роздав понад 20 тонн їжі та товарів першої необхідності, постійно доставляв препарати до лікарень. Окрім співробітників є волонтери

Минулого року за підтримки Міжнародного комітету Червоного Хреста понад 15 тис. людей відремонтували пошкоджені будинки. Ще 37 тис. осіб регулярно отримували продукти та засоби гігієни.

Суспільство Червоного Хреста в Україні – це окрема організація, яка діє у нашій країні вже майже 103 роки. Мета цього суспільства – захищати життя, попереджати та полегшувати людські страждання під час збройних конфліктів, стихійних лих, катастроф та аварій, забезпечує медико-соціальну допомогу найменш соціально захищеним верствам населення, навчає навичкам надання першої допомоги, допомагає у відновленні втрачених внаслідок збройних конфліктів, природних катастроф, надає психосоціальну підтримку тощо.

У зв'язку з міжнародним збройним конфліктом між Росією та Україною розгортається найважча гуманітарна криза, через яку страждають мільйони людей. У 10 представництвах МКЧХ на території України працюють близько 700 співробітників: вони доставляють предмети першої необхідності переміщеним особам, які забезпечують медичні заклади ліками та витратними матеріалами, відновляють системи водопостачання, які обслуговують мільйони людей, та надають іншу життєво необхідну допомогу.

05.05.2023

Сьогодні міжнародня спільнота визначає Міжнародний день боротьби за права інвалідів.

Історія цього дня почалася 5 травня 1992 року, коли люди з обмеженими можливостями з 17 країн провели загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації інвалідів.

Згідно з офіційними даними Державної служби статистики України, на початок 2021 року було зареєстровано близько 2,6 мільйонів людей з інвалідністю у країні. Серед них понад 200 тисяч - інваліди війни та особи, які постраждали внаслідок бойових дій.

Через російську агресію з 24 лютого 2022 року  кількість людей з інвалідністю на жаль, значно зросла. Російська агресія завдала чимало горя та страждання українському народові. Достатьно військовослужбовців стали інвалідами, захищаючи нашу країну від нещадного ворога. Особами з інвалідністю стають і цивільні жителі, на голови яких щодня і вдень і вночі падають російські ракети та безпілотники. Цей день можна назвати одним із способів звернути увагу суспільства на існуючу проблему та  допомогти інтегрувати в  життя людей з обмеженими можливостями у социумі. Адже ставлення до інвалідів - найважливіший показник зрілості суспільства.

Для отримання інвалідності все ще потрібно проходити МСЕК, однак сама процедура нині значно спрощена.

Тепер для того, щоб продовжити чи оформити інвалідність, не обов’язково їздити до різних міст України та лікарень із папками документів. Термін дії документів для осіб, що мають статус інвалідності влада продовжила на період дії воєнного стану.

Під час війни та шість місяців після її закінчення громадянам України можна звертатися до експертної комісії для встановлення інвалідності заочно.

Шановні пацієнти!

Поліклініка КНП "Лисичанська багатопрофільна лікарня" працює для Вас за адресою м. Дніпро, вул. Мечнікова, 11.

Медична допомога надається за спеціальностями: гінекологія, терапія, офтальмологія, хірургія, травматологія.

Лікарям допомагають у роботі кваліфіковані медсестри.Запрошуємо до нашої поліклініки всіх внутрішньо переміщених осіб, а також всіх бажаючих, для отримання амбулаторної медичної допомоги. Також продовжують надавати медичну допомогу вузькі спеціалісти в онлайн режимі.

 

Режим роботи поліклініки з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 18.00, в суботу з 8.00 до 15.00.

 

Телефон реєстратури +380664833475

Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg
WhatsApp Image 2022-02-25 at 11.21.28.jpeg
kopiya_dizainu_-11.780x480.jpg
Gradient

Шановні колеги! Дорогі друзі!

 

Ще один рік залишається в минулому. Він був для нашого колективу роком напруженої праці, боротьби за життя і здоров’я пацієнтів, нових досягнень у професійній діяльності.

Ми боролися з труднощами, стикалися з негараздами, але підтримували один одного, допомагали справами і порадами.

Нехай рік, що наступає, продовжить всі добрі починання, буде сповнений добром, вірою і милосердям, перемогами і великими звершеннями.

Нехай різдвяно-новорічна казка наповнить ваші серця надією та любов’ю, домівки – радістю та добробутом, а в душі ніколи не згасає вогонь світла та добра!

Нехай біди і незгоди оминають ваш дім. Нехай поруч у новому 2022 році йдуть щастя, успіх і натхнення.

 

З Новим роком та Різдвом Христовим!

 

З повагою, 

адміністрація КНП "Лисичанська багатопрофільна лікарня"

Новини: Новости

25.11.2021

СТАТИСТИКА ТИЖНЯ

В період з 19.11.2021р. по 25.11.2021 року включно, в КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» госпіталізовано 60 пацієнтів з гострою респіраторною хворобою covid-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

Одужали – 80 пацієнтів (за останню добу – 13ос.)

На лікуванні з коронавірусною інфекцією в стаціонарних відділеннях знаходиться – 137 ос., з них у відділенні інтенсивної терапії – 10ос.

Унаслідок ускладнень, спричинених коронавірусом, померли 21ос.

Усього з початку пандемії від гострої респіраторної хвороби covid-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 в КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» померло 495 людини.

85,0% госпіталізованих з COVID-19 минулого тижня не вакциновані.

Вакцинація захищає від важкого перебігу COVID-19 та рятує життя.

04.11.2021

В період з 28.10.2021р. по 04.11.2021 року включно, в КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» госпіталізовано 127 пацієнтів з гострою респіраторною хворобою covid-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

Одужали – 131 пацієнтів (за останню добу – 18ос.)

На лікуванні з коронавірусною інфекцією в стаціонарних відділеннях знаходиться – 199 ос., з них у відділенні інтенсивної терапії – 20ос.

Унаслідок ускладнень, спричинених коронавірусом, померли 27ос.

Усього з початку пандемії від гострої респіраторної хвороби covid-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 в КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» померло 420 людей.

95,3% госпіталізованих з COVID-19 минулого тижня не вакциновані.

Вакцинація рятує від важкого перебігу хвороби.

Якорь 1

27 жовтня 2021 р.

В період з 21.10.2021р. по 27.10.2021 року включно, в КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» госпіталізовано 128 пацієнтів з гострою респіраторною хворобою covid-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

Одужали – 88 пацієнтів (за останню добу – 16ос.),

Унаслідок ускладнень, спричинених коронавірусом, померли 38ос.: 27 жінок та 11 чоловіків.

На лікуванні з коронавірусною інфекцією в стаціонарних відділеннях знаходиться – 210 ос., з них у відділенні інтенсивної терапії – 19ос.

Усього з початку пандемії від гострої респіраторної хвороби covid-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 в КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» померло 383 людини.

97,7% госпіталізованих з COVID-19 минулого тижня не вакциновані.

Вакцинація – це єдиний ефективний спосіб захистити себе від важкого перебігу коронавірусної хвороби.

Не зволікайте та зробіть щеплення вже зараз.

20 жовтня 2020 г.

Висловлюємо велику подяку  Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва (ШАРС), що діє через Швейцарське бюро співробітництва при Посольстві Швейцарії в Україні за надану гуманітарну допомогу. Лікарня отримала вкрай необхідну гуманітарну допомогу, серед якої  апарати ШВЛ, монітори пацієнта, відсмоктувачі медичні, засоби індивідуального захисту, засоби дезінфекції та швидкі тести на виявлення COVID-19.
Надана гуманітарна допомога є вкрай важливою для якісного надання медичної допомоги, особливо у період зростання захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2

122242012_129049415634608_58422966713172
Новини: Присоединяйтесь

В РАМКАХ РЕФОРМУВАННЯ ДРУГОЇ ЛАНКИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ЛАБОРАТОРІЯ КНП «ЛИСИЧАНСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ» ОСНАЩЕНА НОВИМ ЛАБОРАТОРНИМ ОБЛАДНАННЯМ ЄВРОПЕЙСЬКОГО РІВНЯ. А САМЕ:

автоматичний біохімічний аналізатор з продуктивністю          200 тестів на годину

1.jpg

напівавтоматичний 4-канальний коагулометр

2.jpg

автоматичні аналізатори електролітів

3 - 0002.jpg

автоматичний гематологічний аналізатор 5-DiFF продуктивністю 80 тестів на годину

4.jpg

комплекс лабораторного обладнання для імуноферментного аналізу

5.1.jpeg

А також кожен відділ лабораторії оснащений комп’ютерами, кондиціонерами, холодильниками.
Придбані європейські набори хімічних реагентів

6.jpg

ВСЕ ЦЕ ДАЄ ЗМОГУ ЛАБОРАТОРІЇ ВИКОНУВАТИ ВЕЛИКИЙ СПЕКТР БІОХІМІЧНИХ, КОАГУЛОЛОГІЧНИХ, ІМУНОЛОГІЧНИХ, ГЕМАТОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ.

СЕРЕД НИХ ПРИНЦИПОВО НОВІ, ТАКІ ЯК:

- С-ПЕПТИД,

-  Д-ДИМЕР,

- ТРОПОНІН,

- ГЛІКОЛІЗОВАНИЙ Hb,

- ДІАГНОСТИКА COVID-19 та інші.


ЦЕ ДОЗВОЛЯЄ ЗНАЧНО ПОКРАЩИТИ ЛАБОРАТОРНУ ДІАГНОСТИКУ НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ, ІНСУЛЬТІВ, ІНФАРКТІВ, ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ, ПОРУШЕНЬ КОАГУЛЯЦІЇ, ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ.

больше.jpg
Новини: Цитата
118030615_183290623195040_22800416947448
Новини: Чем мы занимаемся
89792507_137317781125658_684702157749459
Новини: Приветствие
2 міська

Історія розвитку медицини міста Лисичанська

08.09.2020 р.

В 1710 г. В Лисичьей балке, которая спускалась к правому берегу Северского Донца, располагалось три шалаша запорожцев (всего 26 человек).

В 1716 г. Было основано село Верхнее, где первыми поселенцами были казаки Изюмского полка, прибывшие для защиты от набегов крымских татар. После открытия каменного угля в Лисичьей балке край начинает осваиваться и постепенно заселяться.

В конце 80-х гг. XVIII  столетия первыми шахтерами были моряки черноморского флота. Здесь и был основан первый шахтерский поселок Донбасса, имевший двойное название – Третья Рота (по номеру воинского подразделения) и с. Верхнее (по названию реки Верхне-Беленькая), получившим впоследствии название Лисичанск. Смотрителем Лисичанских рудников был англичанин Адам Смит.

Начало медицинского обслуживания в Донбассе было положено еще Луганским литейным заводом, в состав которого входил и Лисичанский рудник. В апреле 1796г. на Лугань для строительства литейного завода прибыла первая партия мастеровых из Петрозаводска. Вместе с ними прибыл и штабс-лекарь Иван Ратч. Это был первый медицинский работник Луганщины. Его назначили старшим заводским врачом. В послужном списке, хранящемся в областном госархиве, указаны следующие данные: Иван Яковлевич Ратч, штабс-лекарь, коллежский ассесор, 49 лет, родом из Цессарии, артиллерийского поручика сын, российскоподданный. У И.Я. Ратча имелся большой опыт медицинского обслуживания. Долгие годы он служил лекарем на боевых судах российского военно-морского флота.

Перед отъездом на Луганщину он был старшим врачом Александровского пушечного завода в г. Петрозаводске Олонецкой губернии. Этот опыт очень пригодился при организации медицинского обслуживания на новом месте.

Росло число жителей поселка Луганского завода, увеличилось количество шахтеров на заводском руднике в Лисичьей балке. Известно, рудник – производство опасное. Там часто случались травмы. Да и обычные болезни не обходили стороной горняков. Туда и отправили Ратча младшим лекарем, когда в августе 1798г. на Луганский завод приехал доктор с университетским дипломом – И.Х. Даль.

Иоганн Христиан Даль по происхождению датчанин, но родился он в польском городе Данциге. После окончания богословского и философского факультетов И.Х. Даль, знавший 7 европейских языков, в том числе и русский, был приглашен в Россию, стал библиотекарем Екатерины II. Принял российское подданство, он изменил свое имя на русский лад. С тех пор он -Иван Матвеевич Даль.

Но недолго довелось штабс-лекарю Ратчу поработать среди шахтеров. В 1800 году он умер. Вскоре на должность младшего лекаря рудника приняли штабс-лекаря Каминского. Сообщая в донесении доктору Далю о болезнях, которые одолевают шахтеров, Каминский просил учредить при угольной ломке лазарет, помочь в
приобретении лекарств. Штабс-лекарь Каминский в 1802г. добился от А. Смита открытие лазарета для шахтеров. По донесениям штабс-лекаря Каминского и Адама Смита правление завода командировало на рудник старшего заводского врача И. Даля.         

Приехав в Лисичью балку, Даль увидел в шахтерском поселке невзрачную картину. Жилые помещения шахтеров были сильно перенаселены. Шахтерский поселок к тому же находился в антисанитарном состоянии. В рапорте директору завода Гаскойну Даль просил отвести жителям другие квартиры и переселить их из землянок. В то же время он предлагал выделить для лазарета отдельный дом.

В результате усилий доктора Даля и штаб-лекаря Каминского в Лисичьей балке были открыты госпиталь и аптека. На руднике был известен еще один врач - штаб-лекарь В.П.Вогульский. Тот самый Вогульский, который положил начало судоходству по Донцу. В последующие годы он стал старшим врачом Луганского литейного завода.

Медицинская помощь населению была совершенно недостаточна. Несколько улучшилось положение в связи со строительством содового завода. В архивной ведомости № 68 за 1896 год о фабрично-заводском промышленном заведении на содовом заводе сообщается, что имеется больница на 8 кроватей, врач при больнице находится постоянно и ведет прием ежедневно.

В июне 1899 года в с. Верхнем была оборудована заводская больница в двух барачных зданиях, в одном из которых было общетерапевтическое и инфекционное отделения, а во втором - травматологическое и родильное. Здесь же находилась и аптека. В 1902 году в заводской больнице работали один врач и два фельдшера, которые обслуживали и шахтеров Лисичанского рудника, где имелся только приемный покой на две койки. В 1907 году на этих рудниках уже действовала больница.

Следствием неблагополучных жилищно-бытовых условий было распространение в селениях различных болезней. Только в феврале 1902 года в селе Верхнем отмечено 67 случаев заболевания инфекционными болезнями. В 1909 году на шахте «Скальковский» зафиксировано 75 случаев заболевания брюшным тифом, 1 -сыпным, 32 - возвратным, 55 - дизентерией и 419 - другими эпидемическими болезнями. Малярией за год болело 1248 человек. В 1910 году в этом регионе вспыхнула эпидемия холеры, унесшая много человеческих жизней. Причиной была грязная питьевая вода. На все село Верхнее, где проживало более 10 тысяч человек, имелся только один кран с питьевой водой, поэтому люди брали неочищенную воду из реки. Не лучшим было положение и в Лисичанске.

В 1910 году был открыт Лисичанский врачебный участок. В него входили Лисичанская и Верхнянская волости, д. Волчеяровка Камышевахской волости - всего 23 населенных пункта, площадью - 324 кв. версты. Участок обслуживали 1 врач, 1 фельдшер школьный и 1 акушерка.

Во время эпидемии холеры фельдшер Т.И. Буханенко на лошадях ездил по селам и делал прививки, а на вызов к больным ездил в любое время суток. За самоотверженный труд и усердие Т.И. Буханенко награжден серебряной медалью на Станиславской ленте.

С расширением промышленного производства и увеличением числа рабочих в 1910 — 1912 годах построили новое здание больницы содового завода. В строительстве больницы принимал участие подросток Соссюра Володя, будущий известный поэт. Были развернуты три отделения на 50 коек: хирургическое, женское и общетерапевтическое. Штат состоял из трех врачей, восьми фельдшеров, трех акушерок. Первым старшим врачом больницы был врач Конаржевский П. При больнице была конюшня на 6 лошадей. Специальный кучер и выездная линейка обслуживали вызова к больным. Для выезда на вызова на дом были оборудованы пролетки, в которых ездили фельдшера.

Во время первой мировой войны больница была частично преобразована в госпиталь, количество коек увеличено до 80, сюда стали поступать на долечивание раненые солдаты.

В 1916 г. в больнице было развернуто 80 коек (хирургических – 40, терапевтических – 15, гинекологических – 10, инфекционных - 15).

В декабре 1917 г. в Лисичанске была установлена советская власть. К этому времени в больнице был рентген-кабинет и электролечебница. В период иностранной интервенции и гражданской войны в больнице был развернут военный госпиталь.

В конце декабря 1919 г. – в начале 1920 г. в здании нынешней школы № 17 был развернут полевой госпиталь первой конной армии, где лечился герой гражданской войны Олеко Дундич, заболевший в Лисичанске возвратным тифом. В первые послевоенные годы шло укрепление советской власти, восстанавливалась заводская больница. Здесь долечивались инвалиды гражданской войны, шла борьба с сыпным тифом.

С 1922 года по 1925 старшим врачом заводской больницы был Розенберг Владимир Моисеевич.

В начале марта 1923 г. в газетах появилось правительственное сообщение об ухудшении здоровья В.И. Ленина. В конце марта 1923 г. трудящиеся завода «Донсода» обратились в Бахмутский уездный комитет компартии с просьбой присвоения заводу имени В.И. Ленина и в первой половине 1923 г. это звание было присвоено заводу и больнице, т.к. она являлась заводской.

         В это время сеть медицинских учреждений Лисичанска состояла из двух больниц - завода «Донсода» и завода «Пролетарий». Основным лечебным учреждением в регионе была больница Донецкого содового завода. Если до революции она обслуживала только сам завод и 2 шахты акционерного общества «Любимов, Соловьев и Ко», то в годы советской власти она стала обслуживать 40 предприятий, на которых работало более 5,5 тыс. человек. Больница действовала в комплексе с поликлиникой, на предприятиях открыли 3 медпункта. При поликлинике имелось 12 врачебных кабинетов: 2 терапевтических, хирургический, кожно-венерический, глазной, детский, зубоврачебный, рентгенкабинет, аптека, химико-бактериологическая и зуботехническая лаборатории. В поликлинике работало 11 врачей, в больнице - 1. Фельдшеров было 6 в поликлинике и 5 в больнице. Три фельдшера находились на здравпунктах при предприятии. Акушерок было три. Больница в Верхнем имела четыре отделения: хирургическое, терапевтическое, родильно-гинекологическое и инфекционное.

В районе завода «Пролетарий» вскоре вступила в действие больница, функционировала поликлиника имени Титова. При ней  действовали один медпункт, две амбулатории (на предприятиях), 5 кабинетов - терапевтический, хирургический, зубной, гинекологический, зубоврачебный. Больница на 60 коек имела рентгенкабинет, аптеку. Врачей было 7, зубной врач -1, фельдшеров 12, фельдшеров-акушеров — 4, акушерок - 3, фармацевт - 1.

Образовавшаяся больница была названа в честь Александра Семеновича Титова, который был секретарем подпольного революционного комитета для организации трудящихся на борьбу с оккупантами  г. Лисичанска в 1918г.

В апреле 1925 года в Лисичанске был открыт тубдиспансер с ночным санаторием. В ноябре 1925 года расширены больницы им. Титова и им. Ленина. Благодаря этому к началу 1926 года в Лисичанске (включая Верхнее и Пролетарск) было 115 коек, обслуживали население 158 медицинских специалистов. На ряде шахт и предприятий открылись здравпункты. И все же здравоохранение еще не обеспечивало потребностей населения. Ощущалась нехватка медицинских кадров.

С 1930 по 1934 год главным врачом больницы им. Ленина был А.Л. Слободский, ставший профессором и директором института неотложной хирургии в г. Харькове. В 1925 году в Верхнянскую больницу из Одессы прибыл Л.И. Стратиевский, который возглавил хирургическое отделение. Это был специалист высокого класса. Он привез операционный стол, оснастил операционную новыми личными инструментами, разработал методику хирургических операций желудочно-кишечного тракта. С 1930 по 1936 год родильно-гинекологическим отделением заведовала С.С. Зильберг, ставшая затем профессором Ростовского мединститута. С 1934 по 1941 год главным врачом больницы был терапевт В.Е. Шелудченко, ставший крупным специалистом здравоохранения Украины. В этот период организационно были оформлены новые отделения, стационар был расширен до 140 коек. Открыли здравпункты на шахтах «Черноморка», «ОГПУ», им. Войкова, «Матросская», построена поликлиника в поселке шахты «Новодружеская».

В 1930 году при райздравотделе была учреждена должность санитарного врача, а в 1932 году - районная санитарно-эпидемиологическая станция, организация которой выпала на долю молодого врача, выпускника Одесского мединститута Н.А. Барана. В то же время в городах Верхнем и Пролетарске создали подрайонные санэпидемстанции. Вскоре Лисичанская санэпидемстанция стала крупным учреждением не только в районе, но и в масштабах Донбасса. Основной ее задачей была борьба с сыпным, брюшным и возвратным тифом и дизентерией. При ней действовал университет с годичным сроком обучения. Готовили санитарных сестер для системы общественного питания Донбасса, а также санитарных - мятников для шахт и других промышленных предприятий.  

В период с 1939г. по 1943г. уже было 3 больницы на 395 коек, в Лисичанске главный врач тов. Ливертовский Б.Д.,в Пролетарске тов. Клиенментов и Верхнем тов. Шелудченко В.Е. В 1924г. была открыта первая женконсультация в г. Верхнем и оздоровительный детский санаторий на 30 коек для детей 3-х лет. В Лисичанске, Пролетарске и Верхнем в поликлиниках открываются первые пункты скорой медицинской помощи со штатом фельдшеров (по одному) а при Лисичанском стекольном заводе «Пролетарий» открыт фельдшерский здравпункт. К 1939 году был организован фельдшерский пункт на Лисичанском стекольном заводе.

За время военных действий больницы были разрушены немецкими оккупантами, полы и крыши сорваны особенно в г. Лисичанске,и нужно было восстанавливать их, чтобы оказывать медицинскую помощь населению. За один год было восстановлено 3 больницы в г. Лисичанске, Верхнем, Пролетарске, к 1945г. работало 3 больницы с общим количеством коек 445 (в Лисичанске 50, Верхнем 220, Пролетарске 120), работало врачей 42. Главными врачами были в Лисичанске – тов. Башанов А.Л., в  г. Пролетарске – тов. Клейменов, в г. Верхнем – тов. Шелудченко В.Е.

Восстанавливается здравпункты на промышленных предприятиях города, начинают организовываться фельдшерские, а потом врачебные здравпункты шахты «Черноморка», на шахте им. Войкова, в 1944г. на з-де «Донсода». Районная СЭС, которая до начала Великой Отечественной войны имела почти все отделы, сан.бак. лабораторию и клиническую лабораторию. Кроме того, имелись санстанции в г. Верхнем и Пролетарске .

В период с 1944г. по 1949г. в районе было 3 больницы и 2 родильных дома по 10 коек каждый (в г. Новодружевске и поселке Лисичанского стекольного завода) с общим количеством больничных коек 630 и врачебных должностей 1455. В 1949 г. были организованы 3 противотуберкулезных диспансера в составе больниц, в г. Верхнем был детский оздоровительный санаторий  для лечения детей до 3-х лет. Обслуживание детей уже тогда начали организовывать по принципу единого педиатра. Старейшими педиатрами, которые положили немало труда в организацию педиатрической службы города являются врачи тов. Спалик М., тов. Дворкина М.И., тов. Васильева М.С., тов. Султан В.П.. К 1949 году в городе было открыто 3 противотуберкулезных кабинета (в г. Верхнем возглавлял врач тов. Цебенко, в г. Лисичанске – тов. Суслова Л.Д., в г. Пролетарске – тов. Урбанова Л.И..

Возглавляли работу больниц в г. Лисичанске  Валентевич Л.К., в г. Верхнем – Вольман Л.А., в г. Пролетарске –  Федько П.Т., в родильных домах в г. Новодружевске – врач  Курило А.И., в Верхнянском - врач Ходыкина К.И.

Число здравпунктов на промышленных предприятиях было по состоянию на 1949 – 10.

В дальнейшем здравоохранение в городе Лисичанске еще больше развивается и укрепляется. По состоянию на 1959г. в городе было развернуто 6 больниц с количеством коек 1000.

В 1958г. выделяется в качестве самостоятельной детская больница в г. Верхнем с числом коек 50, открывается молочная кухня и детская консультация там же, открывается туботделение в больнице им. Титова на 25 коек, организуется при детской консультации больницы г. Лисичанска фтизиатрический детский прием. В городе уже насчитывалось 80 туберкулезных коек и 10 врачей фтизиатров, хирургических 230. родильных 80, гинекологических  150, детских 150, инфекционных 80,  неврологических 5,  кожных 10. Для организации скорой медицинской помощи впервые в 1950 году были получены первые кареты  скорой медицинской помощи и организована врачебная медицинская помощь. Самостоятельная станция скорой помощи была организованная в 1956г. со штатом врачей 10, 9 средних медицинских работников. Главными врачами были в этот период: в г. Лисичанске – Валентович  Л.И., в больнице им. Ленина – Голосай  М.Ф., в детской больнице – Султан В.П., В Новодружеской больнице – Коган Б.И., в больнице Стекольного завода – Митюк И.И., главным врачом станции скорой помощи был Равкин В.М., по состоянию на 1956г. было 22 врачебных и 9 фельдшерских здравпунктов.

В дальнейшем все направление здравоохранения города было направлено на укрупнение больниц, и на организацию специализированной медицинской помощи, на укрепление стационаров и амбулаторно-поликлинической службы в городе, на укрепление цеховой службы.

В 1962г. выделяется самостоятельная детская больница на 130 коек с молочной кухней в г. Лисичанске и двумя детскими поликлиниками, выростает Верхнянская детская больница на 75 коек, построено новое здание больницы им. Титова, куда были переведены отделения Лисичанской и Пролетарской больниц.Отделения терапевтическое, хирургическое, родильное и гинекологическое были укреплены, в последующем были организованы пункты переливания крови, неврологическое и глазное отделения.

В 1963г. в городе был организован единый самостоятельный противотуберкулезный диспансер на 175 коек.

Нашла широкое применение в практике лечебных учреждений лечебная физкультура. Значительно расширен диапазон  лабораторных исследований, внедрены  прочно в практику амбулаторных и стационарных учреждений метод лечебной физкультуры, взятие желудочного сока при обследовании больных, открыт новый кабинет функциональной диагностики. Поликлиниками города внедрен бригадный метод  обслуживания. Широко применяется современные методы лечения – кислородная терапия, гормонотерапия, физитерапевтическое лечение и др.

В 1967г. осваиваются методы лечения аппаратами электросон, электроимпульсной стимуляции и методы электродиагностики. В больнице им. Титова в 1966г. открылась водолечебница, которая широко применяется для лечения неврологических больных, значительные успехи достигнуты в разделе  хирургической службы. С 1963г. в отделениях города начали производить большие операции на желудке, операции металлоостесинтеза при переломах. Освоен широкий диапазон урологических операций.

С 1962г. с момента организации травматологического отделения в больнице им. Титова создан круглосуточный травматологический пункт, применяется новый современный вид, интрахеального наркоза, внедрен метод оживления при терминальных состояниях.

В 1969 г. выделено самостоятельное детское хирургическое отделение, что дало возможность значительно снизить детскую смертность при оперативных вмешательствах у грудных детей. В отоларингологической практике начал применяться эндоскопический метод исследования, расширился круг операций на ухе, с 1964 г. начали применять пластическую операцию на ухе, слуховосстанавливающие операции. Внедрен в практику аудиометрический метод исследования слуха.

В 1966 г. введена централизованная подача кислорода. Внедрен метод родоразрешения вакуумэкстрактора, освоено обменное переливание крови новорожденным гемолитической болезни, ведение родов при ягодичных предлежаниях с помощью кольпейринтера.

В  те годы в Лисичанске было уже 6 больниц, в том числе 2 детские, 2 диспансера, 8 поликлиник, 35 здравпунктов, станция скорой медицинской помощи, 3 профилактория, 4 водогрязелечебницы.

В городе был построен крупный комплекс больницы им. Титова, в 1972 году вступила в строй новая городская поликлиника в районе центрального рынка, рядом с детской больницей. Введена также поликлиника в районе стеклозавода «Пролетарий». Больничный комплекс и поликлиника выросли в районе завода РТИ. Здесь же в 1989 году была открыта городская детская больница. Прекрасную поликлинику с современным оборудованием  получили трудящиеся нефтеперерабатывающего завода.


Городская детская больница

Расширила свою деятельность санитарно-эпидемиологическая станция, которая с 1953 года стала городской. Хотя химическая лаборатория оставалась еще недостаточно мощной, санитарные врачи уже имели возможность пользоваться лабораторными данными для оценки санитарно-гигиенической ситуации и разработки профилактических мер.

В августе 1955 года главврачом городской санэпидемстанции назначили А.Н. Пономареву. В восстановленном здании расширяется лаборатория. Она оснащается новым оборудованием и аппаратурой. Улучшилось обеспечение реактивами. Это позволило увеличить объем исследований пищевых продуктов, питьевой, речной и сточных вод, газов, атмосферного воздуха. В Лисичанске, Верхнем работали молочно-контрольные пункты. С 1959 года горсанэпидстанцию возглавил М.С. Мухарский, много сделавший для укрепления лабораторно-технической базы. Увеличился штат работников, расширился объем исследований. В 1972 году введено новое четырехэтажное здание городской санэпидстанции, расширяются и оснащаются новым оборудованием ее лаборатории.

В 1976 г. Новодружеская соматическая больница была полностью реорганизована в Лисичанскую психиатрическую больницу с коечным фондом 210 коек.

Здравоохранение в городе продолжало развиваться и совершенствоваться. Уже к 1988 году число больничных учреждений выросло до 10, а коек насчитывалось 1915, что составляло 142,2 койки на 10 тысяч населения. В том же году в городе работало 2730 медицинских специалистов, в том числе 379 врачей, что составляло 28,2 человека на 10 тысяч населения. Среднего медперсонала насчитывалось 1405 человек- 104,8 человека на 10 тысяч жителей. В том же году в медучилище обучалось 599 человек.

В здравоохранении города работали целый ряд заслуженных врачей. Высшей наградой – орденом Ленина – удостоен заведующий травмотологическим отделением больницы им. Титова Ю.Л. Багриновский. Добрую память оставил о себе хирург  В.Ф. Сергиевский, награжденный орденом трудового Красного знамени, участник Великой Отечественной войны, кавалер нескольких орденов, почти 40 лет проработавший в Лисичанске. Многолетним трудом снискали себе уважение Е.Б. Ботиева, Л.Г. Зайцева, Л.Г. Игуменцева, А.А. Малюгина, М.М. и В.С. Спалик, В.П. Султан.

В связи с распадом Советского Союза разрушение экономики болезненно отразилось на состоянии здравоохранения города.

Новини: Новости
bottom of page